Tartu linn pälvis aasta kinnisvarateo auhinna

Tartu Postimees
Copy
Auhinna vastu võtnud abilinnapea Elo Kiiveti (paremal) sõnul saab rakenduse abil kiire ülevaate näiteks kodulähedaste koolide või poodide olemasolust.
Auhinna vastu võtnud abilinnapea Elo Kiiveti (paremal) sõnul saab rakenduse abil kiire ülevaate näiteks kodulähedaste koolide või poodide olemasolust. Foto: Eesti kinnisvarafirmade liit

Eesti kinnisvarafirmade liit valis konkursi «Kinnisvarategu 2022» võitjaks Tartu linna parkimisnormatiivi analüüsi ja selle põhjal loodud kaardirakenduse, mis võimaldab hinnata kinnistute ligipääsetavust teenustele ning soovitab kinnistutele parkimiskohtade arvu.

Eesti kinnisvarafirmade liidu igakevadisel konverentsil «Kuhu liigub Eesti kinnisvaraturg?» auhinna vastu võtnud abilinnapea Elo Kiiveti sõnul sai tunnustuse toonud töö alguse sellest, et Tartu linnavalitsus nägi nii asjaosaliste tagasisidest kui ka enda analüüsidest, et kehtivas parkimiskohtade normis puudub kohaspetsiifilisus. «Seetõttu töötas ruumiloome osakond välja andmepõhise süsteemi, mis aitab muuta standardi nõuded igale kohale sobivamaks. See on väga oluline samm targa planeerimise suunal,» sõnas ta.

Linnavalitsuse tellimusel koostatud analüüs «Parkimiskohtade vajaduse määramine Tartu linnas» käsitleb laias laastus kolme teemat. Esiteks hinnati linnas asuvate kinnistute ligipääsetavust ehk töökohtade, haridusasutuste, teenuste, poodide ja söögikohtade kaugust jalgsi, rattaga ja ühistranspordiga liikudes. Teiseks määratleti keskusala, kus rakendub parkimisnorm kui maksimaalne võimalik väärtus. Ning kolmandaks arvutati igale kinnistule soovitatav parkimiskohtade hulk.

Töö lõpptulemusena koostati veebirakendus «Teenuste kättesaadavus», mille kasutus on laiem kui arenduse korral parkimiskohtade hulga määramine. Juurde on lisatud ka teised teenused: koolid, lasteaiad, töökohad, toidukohad, toidupoed.

«Tegemist on kasuliku rakendusega koduostjale, kes saab selle abil kiire ülevaate näiteks kodulähedaste koolide või poodide olemasolust. Samuti on see kasulik tööriist planeerijale, et hinnata, millistest teenustest on piirkonnas puudu ja mille järele võiks seega rohkem nõudlust olla,» kirjeldas Kiivet.

Tagasi üles