Eesti meeste korvpallimeistrivõistlustel tehti täna Tartu ülikooli spordihoones algust poolfinaalidega. Esimesena tulid väljakule Tartu Ülikool Maks & Moorits ning Pärnu Sadam. Seeria avamängus võtsid kindla võidu suvepealinlased skooriga 71:56.

Ülikooli spordihoonesse oli eelmise hooaja finaali «kordusetendust» vaatama tulnud 1031 korvpallifänni.

Kohtumise alguses olid mõlemad tiimid suhteliselt «kipsis» ja skoori tehti vähe. Pärast viit minutit säras tablool suvepealinlaste eduseis 6:5. Tartu tegi esimese kümne minuti jooksul koguni viis pallikaotust, millest pärnakad said lihtsaid korve.

Esimese neljandiku lõpus haarasid külalised ohje üha enam enda kätte ning võitsid avaveerandi nelja silmaga, 19:15.

Teine veerand jätkus samas taktis. Ilmselgelt voolas Pärnu rünnak sujuvamalt ja Tartu liider Ty Gordon võeti hea meeskondliku kaitsega täiesti mängust välja. Esimesel poolajal külaliste jokkeriks osutunud tagamängija Sverre Aava kolmene viis Pärnu juba ette 11-punktiga, 32:21.

Pärast peatreeneri Nikolajs Mazursi time out'i suutsid tartlased veidi end koguda ja jõudsid korra ka nelja punkti kaugusele. Robert Valge kaks kolmest tegid siiski poolajavileks seisuks kodumeeskonna poolt vaadates 32:40.

Teine poolaeg

Tartlased ei saanud ka ennast teise poolaja alguses käima. Viie pallikaotusega esimese viie minuti jooksul kärises vahe koguni 15 punktile.

Kuigi Tartu rünnak ei jooksnud, ei lastud pärnakaid lõplikult eest ära. Dontarius Jamesi hullumeelne kolmene kolmanda veerandaja lõpusekunditel viis kodumeeskonna otsustavale veerandile kaotusseisus 45:55.

Kuigi vabu viskekohti leiti ohtralt, ei tabanud täna tartlaste kolmesed ja vahe aina kasvas. Kohtumine lõppes Pärnu kindla võiduga 71:56.

Pärnu resultatiivseimana viskas Isaiah Rayshaud Hart 15 punkti, Sverre Aav ja Matthew Nicholas Mccarthy tõid mõlemad 14 punkti.

Tartu parimaks kerkis 13 punktiga Ty Gordon. Andrii Voinalovõtš ja Tomáš Pavelka said kirja 9 punkti.

Kolme võiduni peetava poolfinaalseeria teine kohtumine on 5. mail Pärnus ja kolmas matš 8. mail Tartus. Kui peaks vaja minema neljandat matši, siis see toimub 10. mail Pärnus. Viies kohtumine peetaks vajadusel 12. mail Tartus.