E, 25.09.2023

Maaülikooli rohelise ülikooli nädal kulmineerub reedese konverentsiga

Tartu Postimees
Facebook
Comments
Eesti maaülikooli peahoone.
Eesti maaülikooli peahoone. Foto: Eesti Maaülikool

Eesti maaülikool on terve nädala jooksul tähistanud rohelise ülikooli nädalat ning tutvustanud oma tudengitele ja töötajatele kestlikkuse ja taaskasutusega seotud teemasid. Homme, 28. aprillil on aga kõik huvilised oodatud veebi teel osa saama konverentsist «Roheliselt ja säästvalt».

Maaülikooli rohelise ülikooli strateegia juht Sille Rebane ütles, et nädala eesmärk on tuua mitmekesised roheteemad, nagu keskkond, jäätmed, tehnika, tervis, inimestele lähemale. «Kuna Eesti maaülikool on biomajanduse teadmuskeskus, on meil väga mitmekesised teadmised loodusressursside säästlikust kasutamisest. Maaülikoolina oleme juba oma olemuselt rohelise mõtteviisi kandja, seega suunasime paljud selle nädala tegevused oma liikmeskonnale. Samas on nädala programmis ka üritusi kõikidele teemast huvitatutele, neist suurim on kahtlemata reedene rohelise ülikooli konverents,» tõdes Rebane.

Neljapäeva ennelõunal on huvilised oodatud osa saama orgaanilise põllumajanduse uurimisinstituudi (Šveits) teadlase, tunnustatud kompostimiseksperdi Jacques G. Fuchsi loengust biojäätmete taaskasutusest ja kompostimisest.

Reedel, 28. mail toimub aga konverents «Roheliselt ja säästvalt». Konverentsi programmist leiab roheülemineku ja keskkonna hoidmisega seotud teemakäsitlusi nii ettevõtete kui ka avaliku ja kolmanda sektori organisatsioonide esindajatele.

«Ehitasime päevakava üles nii, et osalejad saaksid kogeda eri vaatenurki ja kaasamõtlemise võimalusi. Näiteks Tartu abilinnapea Raimond Tamm arutleb teemal, kas kohaliku omavalitsuse arengukava saab olla säästlik. Sihtasutus Rohetiiger tutvustab uut nutirakendust isikliku keskkonnajalajälje mõõtmiseks. Mitmed ettekanded on ka meie oma töötajatelt eri teadusvaldkondades: räägime roheüleminekust ja loodushoiust nii ülikooli kui organisatsiooni toimimises kui ka meie uuritavates valdkondades, alustades toidutootmisega ning lõpetades metsanduse või jäätmekäitlusega,» ütles Rebane.

Kõik, kes end õigel ajal konverentsile kohapeale tulema ei registreerinud, saavad konverentsi jälgida veebiülekandena.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles