Möödunud nädala tulekahju sundis linnaraamatukogu kitsamatesse oludesse

Egeli Raudmäe
, ajakirjanik
Copy
Reedel vedasid raamatukoguhoidjad Kompanii 10 hoonest peamajja ligikaudu 3000 raamatut.
Reedel vedasid raamatukoguhoidjad Kompanii 10 hoonest peamajja ligikaudu 3000 raamatut. Foto: Kristjan Teedema

Möödunud nädala neljapäeval said Kompanii 10 põlengus kahjustada maja teisel korrusel asuvad linnaraamatukogu ruumid, kus paiknevad raamatukogu direktsioon ja uute raamatute komplekteerimise osakond, samuti said kahjustusi väike koosolekuruum ja serveriruum.

Tulekahjustusi raamatukogu ruumid ei saanud, küll aga veekahjustusi. Raamatukogu asedirektori Ülo Treikelderi sõnul raamatutega midagi katastroofilist ei juhtunud, sest hilisõhtul õnnestus töötajatel kõige olulisemad riiulid ja seadmed katta, et kaitsta neid alla valguva kustutusvee eest.

Reedel vedasid raamatukoguhoidjad Kompanii 10 hoonest peamajja ligikaudu 3000 raamatut, neist umbes 200 olid saanud veekahjustusi ja on pandud kuivama, kasutuskõlbmatuks tuli tunnistada 20–30 raamatut. Kuivõrd sai kahjustada ruumides asuv tehnika – arvutid, monitorid, printerid ja muu –, selgub hiljem.

Kogude arenduse osakond hakkab uuel nädalal tööle I korrusel laste- ja noorteosakonna arvutiklassi ruumis. Administratsioonile leiti koht peamaja III korrusel.

Raamatukogu peamaja töötab tavapäraselt, lugejate jaoks midagi muutunud pole.

Nii administratsioon kui ka kogude arenduse osakond kolisid peamajast Kompanii 10 hoonesse 2014. aasta teises pooles, kui linn rentis raamatukogule lisaruumid, et leevendada peamaja ruumikitsikust ja parandada komplekteerijate töötingimusi.

Kuna riigi ja linna majanduslik seis ei ole kriiside tõttu kiita, otsustas raamatukogu juhtkond, et saadakse hakkama kitsamates oludes peamajas ega rendita uusi ruume. Kuni südalinna kultuurikeskuse valmimiseni püütakse vastu pidada.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles