Kait Kall saab ülehomme kätte Oskar Lutsu huumoripreemia

Kristofer Seema
, reporter
Copy
Kait Kall.
Kait Kall. Foto: EESTI MEEDIA/SCANPIX

Pühapäeval, 23. aprillil kell 14 antakse Palamuse rahvamajas üle tänavune Oskar Lutsu huumoripreemia. Selle 35. laureaadiks saab näitleja, lavastaja ja stsenarist Kait Kall.

Võrust pärit ja sealsest teatristuudiost teatripisiku külge saanud Kait Kall lõpetas 2011. aastal näitleja erialal Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia ja töötas aastatel 2012–2016 Von Krahli teatris.

Pärast seda on ta tegutsenud vabakutselisena. Ta on rahvast naerutanud seriaalis «Naabriplika» (Tola osatäitjana) ning püstijalakomöödiates «Midagi ikka» (koos Priit Piusiga) ja «Plaan B».

Viimasel ajal on suur osa Kait Kalli ajast ja energiast kulunud teleseriaalide stsenaariumide kirjutamisele. Kaasstsenaristina on ta tegev olnud «Naabriplika», «Alo» ja «Mammade-papade» juures. Elisa uute seriaalide «Uus algus» ja «Piloot» puhul on ta stsenaariumi ainuautor. Mõlema sarja režissöör on Ergo Kuld.

«Uue alguse» ja «Piloodi» stsenaariumi eest oli Kait Kall esitatud tänavuse Eesti filmi- ja teleauhinna nominendiks aasta sisulooja kategoorias. Lisaks sellele kandideeris «Piloot» aasta uue tulija tiitlile, «Uus algus» parima teleseriaali tiitlile ning jalgpalli MMi aegne projekt «Kinoteatri MM Katarsis», milles tegi kaasa ka Kall, parima erisaate tiitlile.

Oskar Lutsu huumoripreemiat annab välja Jõgeva valla asutus Palamuse Kultuur koostöös Jõgeva vallavalitsusega ning preemiasumma koguneb suuresti üksikisikute ja asutuste-ettevõtete annetustest. Aastate jooksul on preemiaga tunnustatud paljusid huumorivaldkonna tuntud tegijaid. Esimese preemia sai näiteks tuntud humorist Priit Aimla.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles