Kunstimuuseumi eriprogramm väärikas eas linlastele tuleb taas

Egeli Raudmäe
, ajakirjanik
Copy
«Seenioride reede» Tartu kunstimuuseumi viltuses majas taas 28. aprillil.
«Seenioride reede» Tartu kunstimuuseumi viltuses majas taas 28. aprillil. Foto: Kristjan Teedema

Kõik väärikas eas kunstinautijaid on taas oodatud menukaks osutunud «Seenioride reede» eriprogrammile.

Kolmas «Seenioride reede» toimub 28. aprillil kell 13. Kuraator Mae Variksoo tutvustab kolmanda korruse väljapanekut «Armistunud pale», mis toob vaataja ette 1943. aasta pommitamisest pääsenud teosed.

Esimese korruse näitust Eestis elavate venekeelsete naiskunstnike elulistest, jõulistest ja vaatajat liigutavatest kunstiteostest «Vaata mind! Kuula mind!» esitleb muuseumipedagoog Kristel Sibul.

Näitusetuur kestab ühes saalis 30 minutit. Peale esimese tuuri lõppu toimub publiku vahetus ehk kõigil on võimalik saada osa mõlemast giidituurist. Osalemiseks on vaja soetada üheeurone näitusepilet, millega pääseb vaatama kõiki näituseid ning soovi korral kuulama mõlemat tuuri.

Lisaks saab uudistada Tartu kunstimuuseumi teisel korrusel avatud Paul Kuimeti ja Tõnis Saadoja ühist ekspositsiooni «Maastik kulgeb läbi maja». Väljapanek ühendab erinevad vahendid, ajastud ja lähenemised, et küsida, mil moel ja kas üldse on võimalik rääkida maastiku kogemisest kunsti kaudu.

Samuti saab külastada «Noore Tartu» näitusesarja raames Tartmusi projektiruumis Tõnis Jürgensi projekti «Dreaming of Babylon» / «Paabeli ulmad». Näituse peamine lähtepunkt on viimaste aastate trend, une digitaalne mõõtmine. Oma argielu harjumuste jälgimist võimaldab üha suurem valik tavakasutajatele pakutavaid seadmeid: nutikellad, -võrud, -sõrmused, -kõlarid, -matid, äpid jpm. Need aparaadid jälgivad kasutajat ka siis, kui too magab, kogudes tasahilju andmeid tema uneharjumuste ja -tsüklite kohta.

Eakatele mõeldud programmi tegevuse põhisisuks on kuu viimasel reedel toimuvad näitusekülastused koos kuraatoritega, mille käigus tutvustatakse Tartu kunstimuuseumi näituseid ning seejärel saab haridusklassis mõnusas seltskonnas teed juues ja küpsiseid süües kunstimuljed vahetada ning muudel huvitavatel teemadel arutleda.

Järgmised ekskursioonid Tartu kunstimuuseumi viltuses majas (Raekoja plats 18) on kavas veel 26. mail, 25. augustil, 29. septembril ja selle aasta viimane «Seenioride reede» toimub 24. novembril.

Tagasi üles