K, 31.05.2023

GALERII ⟩ Linnaisade kohtumisel Ilmatsalu rahvaga läks teravaks sõnasõjaks

Endised kinnipeetavad kolitakse protestiallkirjadest hoolimata Ilmatsallu.
Facebook Twitter
Comments 1
Ilmatsalu elanikud kohtusid Tartu linnavalitsuse ja MTÜ Valge Eesti esindajatega, ent üksmeelele endiste kinnipeetavate alevikku kolimise asjus ei jõutud.
Ilmatsalu elanikud kohtusid Tartu linnavalitsuse ja MTÜ Valge Eesti esindajatega, ent üksmeelele endiste kinnipeetavate alevikku kolimise asjus ei jõutud. Foto: Margus Ansu

Esmaspäeval esitasid Ilmatsalu rahva esindajad Tartu linnavalitsusele 401 kogutud allkirja selle vastu, et nende kodukanti plaanitakse kolida karistuse ära kandnud endised kinnipeetavad. Eile õhtul kohtusid linnavalitsuse ja eksvangidele tugiteenust pakkuva mittetulundusühingu esindajad kohalikega, kuid pahameel sellest ei vaibunud.

Kaks tundi vaidlemist

Ilmatsalu kooli saalis said avalikul arutelul kokku Tartu abilinnapead, MTÜ Valge Eesti esindajad ja Ilmatsalu elanikud ning kohalikele anti võimalus rääkida, mis neid kava juures häirib. Kokku oli tulnud ligi 60 inimest, neile lisandusid õhtu jooksul veel mõned, kes töölt otse koolimajja suundusid. Enam kui kaks tundi väldanud kohtumist juhtis Hannes Võrno, kes ulatas küsimuste esitajaile mikrofoni ning esitas ka ise asjaosalistele küsimusi.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles