Kaldapromenaadi ehituse ajaks said autod eelise

Jüri Saar
, arvamustoimetaja
Copy
Holmi park on täis jalakäijaid juhendavaid märke, aga inimesed lähevad ikka sealt, kus tundub loogilisem.
Holmi park on täis jalakäijaid juhendavaid märke, aga inimesed lähevad ikka sealt, kus tundub loogilisem. Foto: Margus Ansu

Emajõe kaldapromenaadi ehituse ajal saavad autojuhid endistviisi Atlantise maja parklasse sõita, aga jalakäijad peavad Holmi pargi läbimise asemel tegema tiiru ümber selle, kui nad just isetekkelistel jalgradadel astuda ei taha. Et kõik tiirutada ei taha, oli näha lumega ja sama on näha ka nüüd, kui rohukamarasse hakkavad rajad sisse kuluma.

Tartu teedeteenistuse juhataja Oleg Lužetski selgitusel tekitas sellise olukorra asjaolu, et üks Atlantise tagant kulgev jalgrada tuli kasutusele võtta masinate juurdepääsuteena. Selle tingis Lužetski sõnul omakorda see, et Atlantise omanikuga ei saadud kaubale parkla kasutamiseks ehitusplatsina. Nüüd aga tuleb toimetada selliselt, et Atlantise krundil midagi ei tehta.

Atlantise üks omanikke Urmas Past selgitas, et õige pole öelda, et nad ei lubanud, vaid et linna esindajad tunde kestnud üksikasjaliste arutelude järel ei nõustunud pakutud tingimustega – hüvitada saamata jääv parkimistulu ja taastada pärast parkla asfaltsillutis. «Loomulikult me pakkusime parkla kasutamist,» kinnitas ta.

Tagasi üles