Talts veerandfinaalist: meie eeliseks võiks olla pingi pikkus ja noorus

Kristofer Seema
Tartu meeskonna veduriks on tõusnud värskeim täiendus Ty Gordon (keskel).
Tartu meeskonna veduriks on tõusnud värskeim täiendus Ty Gordon (keskel). Foto: Diana Jesin

Eesti-Läti liiga põhiturniiri viimases mängus möödunud pühapäeval võõrustas Tartu Ülikool Maks & Moorits tabeli kaheksandat tiimi Viimsi/Sportland. Mõlemal meeskonnal oli play-off’i asetus juba selge ja suurt pinget mängu ei tekkinud. Kodumeeskond sai kirja kindla 106:86 võidu. Nüüd ootavad nädala lõpus ees veerandfinaalid.

Eesti-Läti liiga põhiturniiri 30 mänguga kogus Tartu 20 võitu ja 10 kaotust. Sellega lõpetati põhiturniir neljandal kohal ja veerandfinaali vastaseks kujunes põhiturniiri viies meeskond BK Ventspils.

Võrreldes eelmise hooajaga on tegu suure edasiminekuga, sest mullu jõuti play-off’i üle noatera ja seetõttu saadi kohe endale vastaseks hirmkõva Riia VEF. Siis jäi seeria üürikeseks: mängudega 0:2 kaotus ja Eesti-Läti liiga oligi läbi. Eeldused sel hooajal kaugemale jõuda on igatahes olemas.