K, 31.05.2023

FOTOD ⟩ Ilmatsalu rahvas läkitas raekotta 401 protestiallkirja

Facebook Twitter
Comments 1
Triinu Värno (vasakul) ja Katrin Suvi andsid täna linnavalitsusele üle 401 protestiallkirja.
Triinu Värno (vasakul) ja Katrin Suvi andsid täna linnavalitsusele üle 401 protestiallkirja. Foto: Margus Ansu

Tartu külje all paiknevasse Ilmatsalu alevikku sotsiaalmajja kavatsetakse juba märtsis kolida endised vangid, et aidata neil tavaellu naasta. Kuigi sellekohane otsus langetati juba möödunud aasta lõpus, said kohalikud plaanist teada alles siis, kui märkasid hiljuti kõnealuse hoone uksel kavatsusele viitavat silti. See päädis eelmisel nädalal pahameeletormiga.

Aleviku südames sageli liikuvate laste turvalisuse pärast muretsevad Ilmatsalu elanikud kogusid mõne päevaga algatuse vastu 401 allkirja ning eile pärastlõunal andsid Triinu Värno ja Katrin Suvi raekojas need linnajuhtidele üle. Žestile järgnes nõupidamine, kus võtsid Ilmatsalu naiste vastas istet linnapea Urmas Klaas, abilinnapead Mihkel Lees ja Priit Humal ning rehabilitatsioonikeskuse eestkostja vaimulik Avo Üprus.

Ilmatsalu rahva esindajad tõdesid pärast kohtumist, et nende soovitud eesmärgile, mis oli endiste vangide rehabilitatsiooniprojekti selles asukohas tühistamine, ei jõutud. Küll aga saadi linnavalitsusest suuline lubadus, et projekti tingimused vaadatakse üle ning ühtlasi korraldatakse lähiajal uus kohtumine, kus üksikasjade üle veel nõu peetakse.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles