Vanemuise teater otsib uut juhti

Tartu Postimees
Copy
Teater Vanemuine .
Teater Vanemuine . Foto: Margus Ansu

Vanemuise teater kuulutas välja avaliku konkursi, et leida teatrijuht, kes astuks lahkuva juhi Kristiina Alliksaare ametisse. Kandideerimisdokumentide esitamise tähtaeg on 16. aprill 2023.

SA Teater Vanemuine juhatuse liige ehk teatrijuht vastutab riigi asutatud sihtasutusena töötava teatri igapäevase juhtimise ja arendamise eest, lähtudes teatri kunstilistest ning majanduslikest eesmärkidest.

 

Teatrijuhilt ootab sihtasutus avatud juhtimisstiili ning oskust luua ja hoida loomingulist keskkonda. Suure ja mitmetahulise teatri juhiks kandideerimisel on eelisteks varasem suure (kultuuri)asutuse juhtimise kogemus ning oskus korraldada asutuse majandustegevust.

 

Kandideerimise eelduseks on seatud Eesti kultuurivaldkonna ja teatrielu tundmine, kõrgharidus, arvestatav kogemus inimeste ja protsesside ning suurte organisatsioonide majandusliku tegevuse korraldamisel.

 

Praegune teatrijuht Kristiina Alliksaar lahkub ametist omal soovil ja tema viimane tööpäev on 30. juuni 2023.

 

153-aastase ajalooga Vanemuise teater on Eesti esimene emakeelne teater, mille asutamine 1870. aastal märgib ühtlasi ka rahvusteatri sündi. Vanemuine on Eesti ja ka lähipiirkonna ainus kolmežanriteater, mille repertuaar ühendab endas nii sõna-, muusika- kui tantsulavastusi, aga ka mahukat kontserdirepertuaari. Vanemuise teatris töötab ligi 400 inimest.

 
Tagasi üles