T, 28.03.2023

Gustav Suitsu luulepreemia pälvis Tõnis Vilu

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Gustav Suitsu luulepreemia pälvis Tõnis Vilu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Palju õnne, Tõnis Vilu!
Palju õnne, Tõnis Vilu! Foto: Alar Madisson

Eesti Kirjandusmuuseumi emakeelepäeval kuulutati välja selleaastase Gustav Suitsu luulepreemia laureaat, kelleks on Tõnis Vilu luulekoguga «Kõik linnud valgusele».

Tõnis Vilu on laureaatidest esimene, kes pälvinud preemia teist korda – 2017. aastal sai auhinna tema teos «Kink psühholoogile».

«Tõnis Vilu avab lugejale tihkelt läbikomponeeritud teadvusruumi, kus keerukad mälupildid ja intensiivsed meeleseisundid on kätketud päris lühikestesse luuletustesse, mis terve luulekogu ulatuses omavahel dialoogi astuvad,» kommenteeris žürii kõneisik Berk Vaher. «Ses teadvusruumis on omajagu olemise raskust ja tumedust, ent nende sõnapiltide sügavus ei mõjugi ilmtingimata ängistavana – see pole kerge luule, aga selle lugemisest võib kummatigi hakata kergem.»

Kõneleb Berk Vaher.
Kõneleb Berk Vaher. Foto: Alar Madisson

Žürii töös osalesid tänavu Endla Reintam, Arne Merilai, Kristiina Avik ning Berk Vaher.

Gustav Suitsu nimelist luulepreemiat annavad alates 2004. aastast välja Tartu linn ja Tartu Kultuurkapital. Preemia määratakse luuletajale, kes on möödunud aasta jooksul avaldanud vähemalt ühe ajastutundliku, filosoofiliselt sügava ja kunstiliselt kõrgetasemelise luulekogu, mis kannab Gustav Suitsu luulele omaseid väärtusi.

Emakeelepäeva sündmusel musitseerivad Eesti Kirjandusmuuseumi töötajad Inna Lisnjak ja Helen Kõmmus (paremal).
Emakeelepäeva sündmusel musitseerivad Eesti Kirjandusmuuseumi töötajad Inna Lisnjak ja Helen Kõmmus (paremal). Foto: Alar Madisson
Märksõnad
Tagasi üles