K, 7.06.2023

Teaduskoolis alustavad tegevust ajaloo- ja etiketiringid

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments
Tartu ülikooli teaduskool asub vanas anatoomikumis.
Tartu ülikooli teaduskool asub vanas anatoomikumis. Foto: Jonas Erik Laane

Märtsis ja aprillis alustavad Tartus tegevust teaduskooli huviringid, mida juhendavad silmapaisvaid õpitulemusi saavutanud Tartu ülikooli esmakursuslased. Toimuma hakkavad kaks ajalooringi gümnasistidele ja etiketiõpetus 7.–9. klassi õpilastele.

Ajalooringidest esimene, «Eemaldame ajaloolt suitsukatte» alustab juba 15. märtsil ning seal hakatakse uurima 20. sajandi olulisi sündmusi ja katastroofe Eestis ning maailmas. Ühise arutelu juurde käib tuntumate ajalooteemaliste filmide vaatamine ja analüüsimine. Osalejad saavad lisaks ajalooteadmistele arendada ka kriitilist mõtlemist, arutlemisoskust ning teha teistega koostööd.

Gümnasistid, kel on huvi saada rohkem teada ajaloo loomise kohta, on oodatud 13. aprillil algavasse huviringi «Konfliktne ajalugu – erinev käsitlus, sama lugu», mille eesmärk on aidata osalejatel mõista ajaloo kirjutamise erinevaid tahke. Tuntud näidete analüüsimine võimaldab näha viise, kuidas ja miks mõjutatakse minevikukujundusega ühiskonda.

7.–9. klassi õpilasi kutsub teaduskool osalema huviringis «Etiketist ja igapäevaelust». Alates 21. märtsist toimuvate kohtumiste käigus õpitakse, mis kõik kuulub näiteks black tie riietuse alla. Ühtlasi tehakse muu hulgas selgeks CV kirjutamine, pesu pesemine ja prügi sortimine.

Tasuta huviringidega saab liituda piiratud arv õpilasi. Osalemiseks tuleb end registreerida Tartu ülikooli teaduskooli huviringide lehel. Samal lehel on avaldatud huviringide täismahus kirjeldused koos toimumisaja ja -kohaga. Kohtade jagumisel on võimalik huviringidesse registreeruda ka peale esimest kokkusaamist.

Huviringe juhendavad Tartu ülikooli võimekad esmakursuslased programmi «Talendid Tartusse!» noore õpetaja projekti raames. Programmi kohta saab lähemalt lugeda teaduskooli kodulehel.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles