Kroonuaia kooli uus õppehoone saab homme nurgakivi

Tartu Postimees
Copy
Uue õppehoone eskiis.
Uue õppehoone eskiis. Foto: Tartu linnavalitsus

Homme pannakse nurgakivi Kroonuaia kooli uuele õppehoonele.

 

 

 

 

Koolihoone tarbeks läheb rekonstrueerimisele endise lasteaiahoone kaks korpust ning ehitatakse uus spordisaal, söökla, aula, raamatukogu, töökabinetid  ja peasissepääs. Ploomi 1 asuvasse uude õppehoonesse on kavandatud palju loov- ja oskusainete klasse, kuna koolis kasutusel olevates õppekavades on tavaõppekavaga võrreldes selliste ainete osakaal märksa suurem. Tänapäevaseks õpiruumiks kujuneb ka kooli juurde rajatav erivajadustega õpilastele sobilik õueala.

«Uus koolimaja tähendab meile eelkõige kaasaegset ja turvalist õpikeskkonda, mis võimaldab senisest rohkem pakkuda erinevaid võimalusi õpilaste arengu toetamiseks,» ütles Kroonuaia kooli direktor Ain Ostrat.

Koolimajas jätkab tegutsemist ka Tartu piirkonda teenindav kompetentsikeskus, mille eesmärk on selgitada välja hariduslike erivajadusega õpilaste individuaalsed vajadused ning toetada neid võimetekohases õppes.

Uus koolimaja valmib 2023. aasta lõpuks ning seal hakkab õppima kuni 150 õpilast. Koolimaja hakkab kandma Tartu Pärli kooli nime.

Kroonuaia kooli endisesse hoonesse Puiestee 62 aadressil kavandatakse tulevikus Kvissentali ja Kruusamäe piirkonna uus põhikool. Vahepeal saavad teised Tartu koolid Puiestee tänava hoonet remondi ajal asenduspinnana kasutada.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles