Noor kunstnik pälvis Ameerika kunstikollektsionääride tähelepanu

Jens Raavik
, ajakirjanik
Copy
Anna-Liisa Pihlapi üheks sagedaisemaks motiiviks on välja kujunenud USA rahvuspargid.
Anna-Liisa Pihlapi üheks sagedaisemaks motiiviks on välja kujunenud USA rahvuspargid. Foto: Erakogu

19-aastane Eestist pärit kunstnik Anna-Liisa Pihlap on pälvinud mitmekümnete Ameerika kunstikollektsionääride tähelepanu ning müünud arvukalt maale märkimisväärsete summade eest.

Anna-Liisa Pihlap on korraldanud Tartus mitmeid kunstinäitusi, kui tegutseb ta põhiliselt siiski rahvusvahelise publiku ees. Sotsiaalmeediakanalite abil on noor kunstnik müünud kümneid originaalmaale üle kogu maailma ning loonud tuhandetest inimestest jälgijaskonna.

Pihlap nimetab tegutsemisajendiks soovi jagada oma sõnumit, mida lisaks visuaalsele küljele peab ta oma kunsti suurimaks väärtuseks. «Mu maalide ülim eesmärk on anda vaatajale edasi tunne, mida võib kirjeldada järgmiselt: tänulikkus reaalsuse vastu. Seda hetke ma püüan tabada, demonstreerides looduse kõige kaunimaid vorme,» kirjeldas kunstnik.

Üheks sagedaisemaks motiiviks on saanud USA rahvuspargid, mis on köitnud paljusid Ameerika päritolu kunstihuvilisi.

Võtnud eesmärgiks oma kunsti ka Eesti rahvale rohkem nähtavaks teha, avas Anna-Liisa Pihlap oma seitsmenda isikunäituse Tartus Kvartali keskuse teisel korrusel, kus on külastajatel võimalus tutvuda noore taiduri loominguga.

Küsimusele, kuidas leidis ta nii varajases eas tee kunstimaailma, vastas kunstnik, et korraldas oma esimese näituse juba 17-aastaselt. «Mu tuttav noorsootöötaja Sirli Solom pakkus välja idee teha Tartu noorte omaalgatusliku projekti raames kunstinäitus. Sedasi avanes mulle võimalus panna oma ekspositsioon üles Tartu kaubamajja,» meenutas Pihlap.

Ta lisas, et näitus toimus heategevuse eesmärgil ning ta pidas oluliseks juhtida tähelepanu vaimse tervise probleemidele. «Kaks tööd sai annetatud Tartu psühhiaatriakliinikule,» lausus Pihlap.

Tagasi üles