T, 6.06.2023

Kunstnik Pille Tammela juhatab näitusevaatajad läbi maastiku muinasjuttu

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Pille Tammela, «Senja, Põhja-Norra ja trollid».
Pille Tammela, «Senja, Põhja-Norra ja trollid». Foto: Repro

E-kunstisalong avas Pille Tammela maalinäituse «Läbi maastiku muinasjuttu», milles on kujutatud tema loomingule iseloomulikult vahvat trollirahvast. Galerist Theresa Tompeli sõnul on maalid nende olenditega inspireeritud kunstniku Norras elatud ajast, kui ta tutvus lähemalt sealse kultuuri ja mütoloogiaga.

Süžee puhul lähtub Tammela mitte Skandinaavia mütoloogiast, vaid enda emotsioonidest, mõttevälgatustest. «Sageli kogun mõtteid reisides või niisama unistades ja meeleolusid luues. Üldse püüan muinasjutuvõtmes maalides vähem mõelda ja rohkem teosel ja meeleolul end justkui ise luua,» selgitas ta.

Autorile endale on trollide kõrval tema maalidel olevad paigad samuti südamelähedased, mõni natuke rohkem kui teine. Näiteks teost «Senja, Põhja-Norra ja trollid» kirjeldades märkis ta, et sealses rannas on tunne justkui maailma lõpus. «Väike rand, valge liiv ja kuskil kaugel mere taga on Ameerika,» lisas ta.

Näitus «Läbi maastiku muinasjuttu» koosneb peamiselt eelmisel ja sellel aastal valminud töödest. Välja on pandud 18 erimõõtmelist teost, millest kaks on pliiatsijoonistused ja ülejäänud õlimaalid. Trollimaailma müstilisust ning lummust annab eriliselt hästi edasi suuremõõtmeline teos «Murakarabas».

Galerist Theresa Tompeli sõnul annab näitus vaatajale võimaluse seigelda lummavalt unises universumis, kus saab fantaasial lasta lendu tõusta ning uidelda tõepoolest läbi maastiku muinasjuttu. Teostega on võimalik tutvuda E-kunstisalongis (Tehase 16) ja galerii kodulehel.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles