:format(webp)/nginx/o/2023/03/03/15176948t1hbdc3.jpg)
Riigikogu valimiste tulemused selguvad ööl vastu eesseisvat esmaspäeva, mistap tegelesid erakondade esindajad nii Tartu südalinnas kui ka valimisjaoskondade läheduses reedel veel viimaste ekslema jäänud häälte püüdmisega.
Kaubamaja ja Kvartali kaubanduskeskuse vahel olid töönädala lõpus püsti mitme erakonna telgid, kus pakuti paljude nimede, nägude ja logodega valimisnänni.
Tasuta kraami tartlased üldiselt ära ei põlga, mida kinnitab tõsiasi, et sotsiaaldemokraatide telgis polnud reedel enam alles ühtki helkurit. Kompensatsiooniks pakkusid kandidaadid letialust kaupa silma alt ära peidetud kommikarbist. Polegi täpselt teada, kui palju helkureid sotsid tänavu laiali jagasid, sest kasutusse võeti ka osa eelmisteks valimisteks tellitud kraamist, mis pole seotud ühegi konkreetse kandidaadiga.
Küüni tänava telkjaoskonnale kõige lähemal asuvas Eesti 200 telgis helkureid veel jagus, sest seal olevat olnud seni kõige paremini minev asi hoopis kodumaised marmelaadikommid.
Veidi eemal seisvasse Reformierakonna esindusse näis olevat toodud suurim abivägi, mis võimaldas kommikorvidega käia hääli püüdmas ka katusealusest kaugemal. Et suurem osa oravate logoga valimisnännist oli reedeks otsas, kostitati võimalikke valijaid pannkookidega, mille taina olevat valmis seganud erakonna noorliikmed.
Tartu Kaubamaja teisele korrusele sisse seatud valimisjaoskonnas tekkis reedel pisut pärast avamist suisa hääletajate järjekord, ent kui see olid lahenenud, võis näha inimesi pigem ühe-kahe kaupa valimas käimas. Päeva esimese tunni vältel käis Kaubamajas kokku 125 valijat.
«Iga päevaga on arv kasvanud. Esmapäeval käis meie juures 390, teisipäeval 560, kolmapäeval 562 ja neljapäeval juba 624 inimest,» kirjeldas valimiskomisjoni liige Eino Rantanen.
Huvitaval kombel polnud Küüni tänava hääletamistelgis kell 13 aga mitte ühtegi valijat. «Täna on meil tõepoolest vaiksem päev, muidu käis iga päevaga aina rohkem, viimasel kahel päeval umbes 600 inimest,» rääkis komisjoni liige Mooni Ränkel. «Praegu on siin tõesti üsna vaikne, aga igav meil pole,» lisas valimiskomisjoni esimees Aare Voore.