L, 3.06.2023

Kvissentali linnaosa saab suveks vabaajaväljaku

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments
Rajatav vabaajaväljak jaguneb kaheks alaks.
Rajatav vabaajaväljak jaguneb kaheks alaks. Foto: OÜ Kino Maastikuarhitektid

Juuni alguseks valmib Klaose tänavale vabaajaväljak, mis oma mängu- ja spordiatraktsioonide ning kokkusaamiskohaga pakub ajaveetmise võimalusi igas vanuses inimestele.

«Tartu linnas on traditsioon igal aastal avada vähemalt üks uus mängu- või spordiväljak,» sõnas abilinnapea Raimond Tamm.

OÜ Kino Maastikuarhitektid projekteeritud lahendus jagab vabaajaväljaku kaheks: kogukonna- ja mänguväljakuks. Alad erinevad nii pinnakatete kui ka tegevusvõimaluste poolest. Kogukonnaväljakul saab korraldada kokkusaamisi ja väiksemaid üritusi. Mänguväljaku poolele on lisaks traditsioonilistele mänguvahenditele projekteeritud erinevad mahulised vormid nii suurematele kui ka väiksematele lastele, pinnasest künkad, kus on lastel võimalik ronida, joosta, hüpata, rattaga sõita või muul moel tegutseda.

Mänguväljaku ümber kulgeb asfaltkattega vigursõidurada, kus lapsed saavad rattaga sõites harjutada tasakaalutunnetust. Lisaks rajatakse juurdepääsuteed ja välisvalgustus.

Klaose 10 vabaajaväljakut hakkab ehitama Lars Laj Eesti OÜ. Tööde kogumaksumus on 257 161 eurot. Väljaku valmimistähtaeg on 1. juuni.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles