Peatreener Rikberg kodusest finaalturniirist: Balti liiga formaat soosib üllatusi

Kristofer Seema
Tartu Bigbanki peatreener Alar Rikberg ennustab nädalavahetusel üllatusi täis finaalturniiri. Foto: Urmas Luik

Veebruari viimasel nädalavahetusel said selgeks meeste Balti liiga finaalturniiril osalejad. Lisaks põhiturniiri võitjale Tartu Bigbankile pääsesid 4. ja 5. märtsil Tartu ülikooli spordihoones toimuvale Final Four'ile Pärnu võrkpalliklubi, Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme ja RTU/Robežsardze/Jurmala.

Eesti klubide vastasseisus oli Pärnu võrkpalliklubi veerandfinaalide avamängus saanud Tallinna Selver/TalTechi vastu 3:1 võidu ja vajas seega edasipääsuks kaht geimivõitu. Seda aga kodus mänginud Selver anda ei soovinud, võites kordusmängu kindlalt 3:0 (25:20, 25:19, 25:16). Nii otsustati edasipääs kuldse geimiga, kus oli 15:13 parem Pärnu.