Kolmapäeval algab Tartu hariduslaat

Tartu Postimees
Copy
Variku koolis algab kolmapäeval hariduslaat.
Variku koolis algab kolmapäeval hariduslaat. Foto: Margus Ansu

Kolmapäeval kell 9.30 avab Tartu Variku kool uksed algavale hariduslaadale. Juba viiendat korda toimuv Tartu hariduslaat kannab sel aastal pealkirja «Õppiv õpetaja jääb ellu».

Hariduslaada avab Tartu linnapea Urmas Klaas. Päeva peaesineja on Mondo maailmaharidus- ja teavitusprogrammi juht Maria Sakarias. Hariduslaadal jagatakse kogemusi 29 õpitoas. Sellel aastal on Tartu lasteaiad ja koolid kaasanud õpitubade tegemisse ka oma partnereid väljastpoolt ning esinejate seas on näiteks ka Elmari saatejuht, Oskuste Labori OÜ ja ERMi esindajad, külla tulevad päästeamet, Naiskodukaitse, Invaru OÜ, Tartu loodusmaja, Avita kirjastus, MTÜ Haridusmentorid ja esindusi teistest haridusasutustest mujalt Eestist.

«Õpetajaamet eeldab kohanemist erinevate olukordadega ja uute teadmiste-oskuste omandamist, kuid samas pakub selle töö tegemine ka rohkeid õpivõimalusi nii kolleegidelt kui enda tehtud analüüsidest,» rääkis laada korraldusmeeskonda kuuluv Tartu Kivilinna kooli direktor Karin Lukk. 

Tänavusele laadale on registreerunud 350 osalejat 108 asutustest, mille hulgas on 54 kooli, 26 lasteaeda ja muud haridusega seotud asutust (muuseumid, muusikakoolid, MTÜd jt) Eestimaa eri paikadest. Laadale tullakse nii Tartu linnast ja lähiümbrusest (Elva, Võnnu, Puhja, Nõo, Tabivere, Vastse-Kuuste) kui ka kaugemalt – Värskast, Võrust, Viimsist, Keilast, Toilast, Tallinnast.

Hariduslaat toimub 1. märtsil Tartu Variku koolis (Piima 1) ning sellel osalemine on kõigile tasuta. Hariduslaata korraldavad LP- ja õpikogukondade koolid koostöös Tartu linnavalitsuse haridusosakonnaga.

Tagasi üles