Tartu noored vehklejad paistsid taas meistrivõistlustel silma

Tartu Postimees
Tartu noored vehklejad tõid meistrivõistlustelt koju mitu medalit.
Tartu noored vehklejad tõid meistrivõistlustelt koju mitu medalit. Foto: ES Põhjakotkas

Möödunud nädalavahetusel peeti Eesti juunioride epeemeistrivõistlused, kus Tartu vehklemisklubi Põhjakotkas sportlane Leana Mironov sai kaela hõbemedali ning kindlustas endale koha Eesti noortekoondises. Pronksmedali võitis Tartu Kalevi juunior Elisabeth Ostrovski.

Laupäeval toimusid Tallinna Tallinki tennisehallis Eesti U20 meistrivõistlused epees, kus neidude arvestuses läks meistritiitel Haapsalu klubi En Garde vehklejale Anneli Proosvälile. Mullu meistrivõistlustel samuti teiseks jäänud Tartu vehkleja Leana Mironov pääses finaali pärast 15:8 võitu Tallinna Mõõga vehkleja Sandra Aus üle, kuid esikoha matšis kaotas 15:8 torgetega. Elisabeth Ostrovski tuli kolmandaks pärast 15:11 kaotust poolfinaalis Proosvälile.

Naisjuunioride võistkonnavõistluses saavutasid Tartu Kalevi vehklejad Elisa Kikerpill, Elisabeth Ostrovski, Ksenja Pärlin ja Karina Vassiljeva kolmanda koha. Neidude arvestuses oli 45 vehklejat ja 11 võistkonda.

Juba sel nädalal, 21. veebruarist 28. veebruarini, selgitatakse Tallinnas välja Euroopa parimad noorvehklejad kolmes relvaliigis. Rajale lähevad ka Eesti noortekoondise vehklejad, kelle seas on kaks Tartu sportlast. Eesti juunioride meistrivõistluste hõbe kindlustas Leana Mironovile kohta noortekoondises nii U17 kui ka U20 vanuseklassis. Lisaks Mironovile esindab U17 koondist Tartu Kalevi vehkleja Ksenija Pärlin.