Toomas Asser on valmis Tartu ülikooli rektori kohale kandideerima

Veiki Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Pikaaegne neurokirurg ja arstiteadlane Toomas Asser kannab Tartu ülikooli rektori vastutust 2018. aasta 1. augustist.
Pikaaegne neurokirurg ja arstiteadlane Toomas Asser kannab Tartu ülikooli rektori vastutust 2018. aasta 1. augustist. Foto: Madis Veltman

Kuigi meditsiiniteaduste valdkonna ametlikku otsust veel pole, kinnitas Tartu ülikooli  ametisolev rektori Toomas Asser, et on valmis rektoriks tagasi kandideerima. «Põhimõtteline otsus on olemas, mina olen valmis tegutsema,» sõnas ta.

Asseri sõnul on veel vara rääkida, mida ta sooviks teisel ametiajal rahvusülikooli juhtimises fookusesse seada. «Viimastel aastatel on mõistagi palju väljakutseid olnud, näiteks rahastuse küsimused ja koroonaviirus, kuid põhiliselt oleme oma plaanid ellu viinud. Kindlasti seame ka tulevikus tähtsale kohale inimvara, mis on ülikoolis kõige olulisem,» rääkis ta.

Teiste rektori kohale kandideerivate kolleegide kohta sõnas Asser, et tal on hea meel, et on veel inimesi, kes on nõus suurt vastutust kandma ja ülikooli juhtima. «Lisaks minule kandideerib kaks inimest, mis näitab minu meelest ülikooli tugevust, nad (Jaak Vilo ja Raul Eamets) on oma ala väga tugevad tegijad,» kiitis ülikooli rektor kolleege.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles