Vanemuise teatris esietendub lastemuusikal «Sipsik»

Tartu Postimees
Copy
Muusikalis kõlavad juba tuttavad lood animafilmist, aga ka uut loomingut Ewert Sundjalt.
Muusikalis kõlavad juba tuttavad lood animafilmist, aga ka uut loomingut Ewert Sundjalt. Foto: Heikki Leis

Lavastaja Maria Annus toob 18. veebruaril Tartus Vanemuise teatri lavale lastemuusikali «Sipsik», mis on sündinud Eno Raua raamatu ja Edgar Valteri visuaalide põhjal.

Lastemuusikalis «Sipsik» kuuleb nii tuttavaid laule animafilmist kui ka Ewert Sundja uusloomingut, mis on noodikirja saanud just Vanemuise muusikali jaoks. Kaashelilooja ja orkestratsioonide looja on Tauno Aints.

««Sipsikut» mängitakse Vanemuise teatri suures majas, mis tähendab, et materjali tuli tekstiliselt ja visuaalselt natuke paisutada, et see sobiks muusikalina suurele lavale,» ütles Maria Annus. «Libreto ja laulusõnade autor Priit Strandberg kirjutas raamatu teksti tegelasterohkemaks, lisas lugudesse dialoogi, fantaasiat ja elevust. Kunstnik Iir Hermeliin lõi lavapealse maailma, kus saame paralleelselt kujutada tegelaste argipäeva ja nende seiklusi fantaasiamaailmas. See saab olema üks värviküllane vaatamine.»

Sipsiku rollis on laval Kaarel Targo, Anu rollis Saara Pius. Marti kehastab kas Ott Raidmets või Kaarel Pogga. Isana on laval Veikko Täär ja emana Karin Tammaru. Vanaema rollis on Merle Jalakas. Laval on ka Rasmus Kull, Simo Breede, Laura Niils ja teised. Muusikalist võimsust lisavad Vanemuise ooperikoor, sümfooniaorkester ja bänd.

Lavastuse muusikajuht ja dirigent on Taavi Kull. Dirigendipuldis ka Martin Sildos või Kristi Jagodin. Koreograaf on Heili Lindepuu, valguskunstnik Margus Vaigur, videokunstnik Taavi Varm ja helirežissöör Lauri Kool.

Tagasi üles