T, 28.03.2023

Müstiline atmosfäär ja pöörane TäiskuuÖÖsööming täna jälle käes!

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Müstiline atmosfäär ja pöörane TäiskuuÖÖsööming täna jälle käes!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Restoran jää peal.
Restoran jää peal. Foto: Erakogu foto

35 üheõhturestorani avavad 4. veebruaril kell 17 Iisakust Saaboldani oma uksed ja õued, pakuvad lõkketoite, roogasid ja jooke elava tule paistel. Menüüd on talvised ja soojendavad ning täiskuu annab toitudele erilise väe. Ilmateate järgi täna täiskuud läbi pilvede ei paista, aga uskuda tuleb, et täiskuu mõju inimesteni õrna lumesajuga ikkagi kuidagi ulatub.

Üheõhturestoranide õued on avatud kella üheni öösel. Söömiste vahepeal saab kogu perega aktiivselt aega veeta, sest külalisi ootavad mitmekesised võimalused ka liikumiseks ja tegutsemiseks.

MTÜ Peipsimaa kogukonnaköögi eestvedaja Triinu Akkermann.
MTÜ Peipsimaa kogukonnaköögi eestvedaja Triinu Akkermann. Foto: Mari-Liis Pintson

Abiks õhtu ja öö planeerimisel saab olla Google'i kaart, kus on kohad, menüüd ja sündmused välja toodud.

Sel aastal peetakse täiskuuöösöömingut Peipsi-äärsetes külades teist korda. Eelmisel aastal sattus see jaanuarikuu täiskuu ajale.

Peakorraldaja Triinu Akkermann meenutas, et see oli Saabolda kodurestorani Maagõkõnõ perenaine Sirje Kruusamäe, kes paar-kolm aastat tagasi ütles, et suvel on nii palju toredaid festivale – võiks ka talvel midagi vahvat olla. «Nii sai mõeldud ja raalitud ning ühel kokkusaamisel jõudsid võrgustiku Peipsi Toit inimesed täiskuuöö teema ja õuerestoranideni. Esimene Pöörane TäiskuuÖÖsööming ületas meie ootused ja loodame parimat ka sel aastal. Täna õhtul see algab!»

Märksõnad
Tagasi üles