R, 24.03.2023

Linn toetab ettevõtete digiteerimist

Tartu Postimees
Linn toetab ettevõtete digiteerimist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu linnavalitsus jagab tootmise digitaliseerimise toetust viiendat aastat järjest. Pilt on illustratiivne.
Tartu linnavalitsus jagab tootmise digitaliseerimise toetust viiendat aastat järjest. Pilt on illustratiivne. Foto: Elmo Riig

Digimeetme abil saavad toetust Tartu ettevõtted, kes tegutsevad töötleva tööstuse, ehituse, hulgi- ja jaekaubanduse, veonduse ja laonduse ning majutuse ja toitlustuse valdkonnas.

Tartu linnavalitsus jagab tootmise digiteerimise toetust viiendat aastat järjest ning selle eesmärk on kohalike ettevõtete konkurentsivõime ja efektiivsuse suurendamine digilahenduste abil, mis võimaldavad tootmise ja teenuste automatiseerimist. Ettevõtete digiteerimise projekte on aastate jooksul toetatud 108 631 euro eest.

Digiteerimine võimaldab suurendada tootlikkust, pakkuda klientidele personaalsemaid ja kvaliteetsemaid tooteid, parandada töötajate produktiivsust ning vähendada tööseisakuid. Digitaliseerimine ja automatiseerimine on vajalikud ka siis, kui ettevõtetel on tööjõupuuduse tõttu raske töötajaid leida.

Toetuse taotluse saab esitada Tartu kodulehel. Tootmise ja teenuste digiteerimiseks vajalike tegevuste hindamiseks tuleb taotlusele lisada digiteerimise audit, diagnostika või muu sarnane aruanne, mis käsitleb tootmise ja teenuste digiteerimist osas, mille elluviimiseks toetust taotletakse.

Digiteerimiseks makstava toetuse suurus on kuni 5000 eurot ettevõtte kohta ja ettevõtte omafinantseering peab katma kuludest vähemalt 30 protsenti.

Märksõnad
Tagasi üles