Tartu tähetorn korraldab teist aastat järjest astrofotokonkurssi

Tartu Postimees
Copy
Tartu tähetorn korraldab taolist konkurssi teist korda.
Tartu tähetorn korraldab taolist konkurssi teist korda. Foto: Kristjan Teedema

Tartu tähetorn korraldab taas Eesti ainsat amatöörfotograafidele mõeldud astrofotograafia konkursi, kuhu saab töid esitada 28. augustini.

Konkursi eesmärk on ärgitada inimestes huvi taevas toimuva vastu ja innustada neid seda jäädvustama. «Tartu tähetorni astrofotograafia konkursi traditsioon Covid-19 ajal küll hääbus, aga nüüd korraldame võistlust jõudsalt juba teist aastat järjest. On oluline seda konkurssi elus hoida, sest teist sellist Eestis ei ole. Oodatud on kõik, sõltumata vanusest ja varasemast kogemusest astrofotograafia vallas,» rääkis projektijuht Kärt Soieva.

Fotosid saab esitada kuues kategoorias: Kuu, süvataevas, Päikesesüsteem, tähistaevas, atmosfäärinähtused ja linna astrofotograafia. Pildid peavad olema tehtud vahemikus 2022–2023, kuid ei tohi olla varem tähetorni konkursile esitatud. 

Konkursil osalejaid hinnatakse kolmes vanuserühmas: kuni 12-aastased, 12–18-aastased ning 19-aastased ja vanemad.

Fotosid hindab kolmeliikmeline žürii, kuhu kuuluvad füüsik ja teadusfotograaf Jaak Kikas, teadusajaloolane ja tähetorni astronoomialoengute eestvedaja Lea Leppik ning astrofotograaf ja Tartu ülikooli muuseumi kuraator Kadri Tinn.

Žürii välja valitud parimad tööd jõuavad näitusele, mis avatakse 28. oktoobril Tartu tähetornis. Iga kategooria kolmele parimale on Photopoint ja Tartu ülikooli muuseum pannud välja auhinnad.

Konkursi kestel toimuvad Tartu tähetornis vaatlusõhtud, kus on võimalik taevast pildistada 100-aastase teleskoobi abil.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles