T, 28.03.2023

GALERII ⟩ Võisiku hooldekodu sulgemist ootavad nii töötajad kui elanikud

Veiki Ojaperv
, ajakirjanik
Võisiku hooldekodu sulgemist ootavad nii töötajad kui elanikud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Võisiku hooldekodu elanik Meelis Kolk tegi Tartu Postimehele hiljuti oma praeguses kodus väikese ringkäigu. Muu hulgas osutas ta järsu kaldega kitsastele koridoridele, kus ratastooliga on üksi pea võimatu liikuda.
Võisiku hooldekodu elanik Meelis Kolk tegi Tartu Postimehele hiljuti oma praeguses kodus väikese ringkäigu. Muu hulgas osutas ta järsu kaldega kitsastele koridoridele, kus ratastooliga on üksi pea võimatu liikuda. Foto: Sille Annuk

Jõgevamaal Võisikul on hooldekodu tegutsenud eri vormides ligi sada aastat. Praeguseks üksnes psüühiliste erivajadustega inimestele koduks oleva, ajahambast puretud mõisast ja nõukogude ajal juurde ehitatud hoonekompleksist koosneva hooldekodu uksed pannakse tänavu lõplikult kinni.

Töötajate koondamine ja elanike ümberkolimine on tasapisi käinud juba mõnda aega. Majas valitseb nii töötajate kui elanike seas üksmeel: sellised hooldekodud peaksidki eksisteerima vaid ajalooraamatutes. Võisiku külas ei ole enam poodi ega vähimatki meelelahutust, rääkimata tööst, mida osa hooldekodu elanikest teha sooviks.

Uue kodu ootel

Märksõnad
Tagasi üles