:format(webp)/nginx/o/2023/01/27/15103354t1hab04.jpg)
Tartu vallast pärit 17-aastane tennisetalent Oliver Ojakäär lõi Austraalias Melbourne'is kaasa oma elu esimesel suure slämmi noorteturniiril.
Tartus baseeruva MK tennisekooli kasvandik ja maailma juunioride edetabeli 57. number Ojakäär sai Austraalia lahtiste noorteturniiri üksikmängu avaringiks soodsa loosi, nimelt läks ta kokku vabapääsme teeninud austraallase Marcus Schoemaniga, kelle vastu tuli kõva pusimise peale 7 : 6, 6 : 4 võit.
Teises ringis tuli Ojakäärule vastaseks 16. asetusega hollandlane Abel Forger. 17-aastasel eestlasel raskusi ei tekkinud ja ta alistas konkurendi 69 minutiga 6 : 4, 6 : 2.
Kaheksandikfinaalis tuli rinda pista aga juba hoopis kõvema pähkliga.
Kõik omal ajal
Kõrveküla noormehele tuli 16 parema seas vastu turniiril teist asetust omanud bulgaarlane Ilijan Radulov, kelle paremust tuli lõpuks tunnistada 5 : 7, 3 : 6.
Ojakäär servis mängus viis ässa ja tegi ühe topeltvea. Juunioride maailma seitsmes reket Radulov servis kaks ässa ja tegi nagu eestlanegi ühe topeltvea.
Ojakääru arvele jäi 12 äralööki ja Radulovile seitse, aga eestlasel kogunes 37 lihtviga bulgaarlase 16 vastu. Ojakäär võitis 55 ja Radulov 67 mängitud punktidest. Bulgaarlasel õnnestus kuuest murdevõimalusest kaks ära kasutada, Ojakäär jättis enda mõlemad murdevõimalused realiseerimata.
Radulov on maailma noorte edetabelis 50 kohta eespool kui Ojakäär, ent eestlase sõnul ta suurt tasemevahet ei tunnetanud.
«Tegelikult pole see nii suur vahe. Mäng oli päris tasavägine, kaks murret põhimõtteliselt oli erinevus. Mul olid mängus ka omad võimalused, aga ma ei kasutanud neid ära,» tunnistas Ojakäär.
Noorel tennisistil on Austraalias kaasas ka treener, endine juunioride maailma seitsmes reket Kenneth Raisma. Tema sõnul võib turniiri keerulist ettevalmistust arvestades oma hoolealuse üle uhkust tunda.
«Tema mänguga jäin ma väga rahule. Eelmised kolm kuud vaevas Oliveri mingi tobe viirushaigus. Viimase hetkeni ei teadnud, kas üldse saame siia tulla. Kaks nädalat enne saime hakata trenni tegema. Arvestades seda treeningumahtu, mis me täita saime, on suhteliselt maksimumilähedane tulemus,» kiitis Raisma.
Temagi arvas, et Ojakäärul oli reaalne võimalus turniiri teine asetus Radulov alistada ja veerandfinaali edasi pääseda.
«Kindlasti saab asju paremini teha. Kui ta oleks võimalused ära kasutanud ja otsustavam olnud, oleks vastase alistamine olnud reaalne. Aga kõik omal ajal,» rääkis treener.
Ojakäär võttis koos ukrainlase Volodõmõr Jakubenkoga osa ka noormeeste paarismängust, kus purjetati välja veerandfinaali.
Kaheksa parema hulgas jäädi 6 : 4, 1 : 6, 4 : 10 alla Belgia-Brasiilia duole Alexander Blockxile ja Joao Fonsecale, kes olid ka turniiri paarismängu esimene asetus.
Õhkkond on võimas
Ojakäär jäi nagu oma treenergi turniiriga Austraalias väga rahule.
«Kaotasin asetuste järgi põhimõtteliselt turniiri kõige tugevamatele mängijate vastu. Võitsin nii üksikmängus kui ka paarismängus kaks kohtumist. Kokkuvõttes jäin väga rahule,» rääkis Ojakäär.
Kui üldiselt valitseb Austraalia lahtiste ajal õues üle 30-kraadine kuumus, siis tänavu on Melbourne'is jäänud soojakraadid 20 ümber. Tingimused vajasid Ojakääru sõnul veidi harjumist.
«Väljak oli väga kiire. Tavapärasest palju kiirem, aga sellega harjus ajapikku ära,» kirjeldas Ojakäär.
Oma esimesel slämmiturniiril mänginud 17-aastane tennisist kiitis väga turniiri korraldust.
«Õhkkond on väga võimas. Kõik on nii korraldatud, et saad keskenduda ainult mängimisele. Lisaks näed kõiki meeste ja naiste tippe ka,» sõnas Ojakäär. «Melu on kõva. Näha on, et aasta üks suurimaid tenniseüritusi. Tuhanded inimesed vaatavad väljaspool areeni koos mänge.»
Oliver Ojakäär ja treener Kenneth Raisma sõidavad Austraaliast otse Jamaikale, kus järgmisel nädalal peab Eesti meeskond Davis Cupi matši kohaliku tiimiga.