Ekspress Posti lehekanded võtab üle Eesti Post

Tartu Postimees
Copy
Express koondab umbes 450 töötajat, kellest enamik tegelevad hommikuse kojukandega.
Express koondab umbes 450 töötajat, kellest enamik tegelevad hommikuse kojukandega. Foto: Elmo Riig

Meediakontsernidele Ekspress Grupp ja Postimees Grupp kuuluva trükiväljaannete levitamisega tegeleva aksiaseltsi Express Post nõukogu võttis vastu otsuse sulgeda 2023. aasta jooksul kojukandeteenuse valdkond, mille tõttu koondatakse umbes 450 inimest. Mida see aga tähendab Postimehe paberlehe tellijale? 

Express Posti juhataja Katri Laanela sõnul on kojukandevaldkonna sulgemise peamine põhjus igal aastal süvenev kahjum, mis tuleneb peamiselt sisendhindade ja tegevuskulude kasvust, samas kui paberajakirjanduse maht kahaneb. «Omanikud on Express Posti tegevust viimastel aastatel rahaliselt toetanud ning oleme otsinud võimalusi tegevuse efektiivsemaks muutmiseks, kuid sellest kahjuks enam ei piisa,» nentis Laanela.

Koondatavatest suurem osa tegeleb perioodika varahommikuse kohaletoimetamisega. «Viime koondamise läbi 2023. aastal jooksul etapiviisiliselt vastavalt teenuse sulgemise ajagraafikule erinevates piirkondades. Kõik töötajad saavad koondamisteate ja koondamishüvitise vastavalt tööstaažile ettevõttes. Teeme koostööd töötukassaga, et tagada inimestele igakülgne nõustamine ning toetus uue töö leidmiseks,» kinnitas juhataja.

Auditeerimata andmete kohaselt oli Express Posti käive 2022. aastal 5,2 miljonit eurot ning kahjum 1,2 miljonit eurot. 2021. aastal oli Express Posti käive 5,2 miljonit eurot ja kahjum 600 000 eurot.

Kojukandeteenuse sulgemise järel jääb Express Post pakkuma kõnekeskuse teenust ja ajakirjanduse tellijate baaside haldusteenust, mis moodustab umbes seitse protsenti ettevõtte praegusest äritegevusest.

Postimees Grupi juhatuse esimehe Toomas Tiiveli sõnul on Postimees Grupp sõlminud Eesti Postiga uue pikaajalise kandelepingu ja Postimees Grupi väljaannete tellijate jaoks midagi ei muutu, kuna Eesti Post hakkab teostama ka varahommikust kojukannet.

«Seega nii Postimees kui ka grupi maakondlikud väljaanded jõuavad edaspidigi senisel kujul postkastidesse. Ühtlasi aitab pikaajaline leping Eesti Postiga meil tulevikus kandekulusid paremini kontrolli all hoida,» märkis Tiivel.

Tagasi üles