N, 30.11.2023

Tartu ülikooli muuseum pälvis Eesti aasta püsinäituse auhinna

Liisa Salekešina
Facebook
Comments
Näituse kuraatorid on Lea Leppik ja Kärt Soieva.
Näituse kuraatorid on Lea Leppik ja Kärt Soieva. Foto: Tartu ülikooli muuseum

Tartu ülikooli muuseumile anti möödunud neljapäeval toimunud Eesti muuseumide aastaauhindade gaalal üle aasta püsinäituse ja aasta kogukonnasõbra tiitel.

Parimaks püsinäituseks ja Suure Muuseumiroti võitjaks kuulutati Tartu ülikooli muuseumi näitus «Toomkiriku saladuste kamber». Elamuslik ja hariduslik näitus on pühendatud Tartu toomkiriku vanemale ajaloole ning sellel otsitakse vastuseid saladuseks jäänud küsimustele. Näituse kuraatorid on Mariann Raisma, Tiiu Kreegipuu ja Karoliina Kalda.

Kogukonna sõbra kategoorias pälvis võidu Tartu ülikooli muuseumi korraldatud festival «Toome müks: milline on sinu unistuste Toomemägi?». Ühepäevane festival toimus 4. juunil toomkiriku varemete vahel ning selle eesmärk oli elavdada arutelu Toomemäe tuleviku teemal ja näidata linna keskse pargi võimalusi. Ürituse korraldasid Karoliina Kalda, Ele Loonde, Kadri Kaljurand ja Külli Lupkin.

Lisaks nomineeriti aasta konserveerimistöö kategoorias muuseumi konservaatori Anne Aruse töö Lilly Waltheri söejoonistustega «Vanamees kepiga» ja «Vananaine kepiga» ning nende eksponeerimine Tartu kunstimuuseumi näitusel «Lilly Walther. Piiritu». Projekt toimus koostöös Eesti Rahva Muuseumiga. Aasta teadustrükise kategoorias nomineeriti ülikooli loodusmuuseumi zooloogi Mati Martini raamat «Kiilid. The order Odonata in Estonia».

Eesti muuseumide aastaauhindade konkursi eesmärk on tunnustada parimaid muuseumispetsialiste ja näidata avalikkusele rohkem muuseumitöö eri tahke. Auhinnad andsid välja kultuuriministeeriumi muuseuminõukogu ning Eesti muuseumiühing koostöös kultuuriministeeriumi ja muinsuskaitseametiga. Iga auhinna juurde kuulub stipendium, mida rahastab Eesti kultuurkapital.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles