Tartu ülikooli akadeemiline spordiklubi kuulutas välja aasta parimad

Kristofer Seema
, Tartu Postimehe spordireporter
Copy
Pildil Rasmus, Anne ja Taivo Mägi ning spordiklubi juht Gert Prants
Pildil Rasmus, Anne ja Taivo Mägi ning spordiklubi juht Gert Prants Foto: Diana Jesin

19. jaanuari õhtul pani Tartu ülikooli akadeemiline spordiklubi uksed varem kinni, et tunnustada möödunud spordiaasta eredaimaid tähti ning tänada kogu spordiklubi tiimi järjekordse eduka aasta eest. Tunnustuse pälvisid 15 sportlast, kolm treenerit ning üks taustajõud. Parim taustajõud ning parim noor treener valiti esimest korda.

Maailmameistrivõistlustel 400 m tõkkejooksus 8. koha saavutanud Rasmus Mägi valiti mitmendat aastat järjest klubi parimaks meessportlaseks ja parimaks meeskergejõustiklaseks. «Ma ütleks, et kõige olulisem või tähendusrikkam minu jaoks on just see, et ma olen selle spordiklubi liige lapsest saati olnud. Näinud selle spordiklubi arengut, olukorda ja muutumist. See on kõige suurem väärtus ja klubikuuluvustunne just tekibki nendel momentidel, kui ma olen Eestis, ja võtan selle ka võistlustele kaasa,» sõnas Mägi auhinda kätte saades.

Parima naissportlase tiitli sai jõutõstja Eliise Mikomägi, kes tõi MM-ilt ja ka EM-ilt hõbemedali ning tuli Eesti meistriks klassikalises jõutõstmises ja lamades surumises.

Parima noorsportlase tunnustuse said kergejõustiklased Elsa Puu ja Hannes Remmelgas. Parima treeneri tiitli pälvis tuntud duo Anne ja Taivo Mägi, kellest viimane sai möödunud aastal eliittreeneri staatuse. Parimaks noortetreeneriks valiti korvpallitreener René Sepp, kes treenib noori pallureid nii Tartus kui Elvas ning tuli U13 poistega Eesti karikavõitjaks.

Noore treeneri kategoorias hinnati treenereid, kelle tööstaaž on alla viie aasta. Parimaks nooreks treeneriks valiti kergejõustikutreener Šerelin Bovt, kes treenib noori tulevasi kergejõustikutähti. Parimaks taustajõuks valiti füüsilise ettevalmistuse treener Ott-Erik Kalmus, kes treenib enam kui viie ala sportlasi, muu hulgas on ta ka freestyle-suusataja Kelly Sildaru üldkehalise ettevalmistuse treener.

Parimatest parimad aastal 2022:

Parim treener – Anne Mägi ja Taivo Mägi

Parim noortetreener – René Sepp

Parim meessportlane – tõkkejooksja Rasmus Mägi

Parim naissportlane – jõutõstja Eliise Mikomägi

Parim noorsportlane (N) – kergejõustiklane Elsa Puu

Parim noorsportlane (M) – kergejõustiklane Hannes Remmelgas

Spordialade parimad aastal 2022:

Parimad meeskergejõustiklased – Rasmus Mägi ja Tiidrek Nurme

Parim naiskergejõustiklane – Diana Suumann

Parim meessulgpallur – Kristjan Kaljurand

Parim naissulgpallur – Ramona Üprus

Parimad sõudjad – Mark Theodor Jalakas ja Kaarel Kiiver

Parim meeskorvpallur – Märt Rosenthal

Parim naiskorvpallur – Janeli Lilleallik

Parim meesjõutõstja – Harri Olak

Parim naisjõutõstja – Eliise Mikomägi

Parim võrkpallur – Ingris Suvi

Parim üliõpilassportlane – aerutaja Joosep Karlson

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles