Tartu loobus ERMi endise näitusemaja ostust

Jüri Saar
, arvamustoimetaja
Copy
1964. aastal raudteelaste klubiks ehitatud J. Kuperjanovi 9 hoones käis elu 2016. aasta kevadeni, mil seal lõpetas Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja. Hoone seisab endiselt tühjana.
 
1964. aastal raudteelaste klubiks ehitatud J. Kuperjanovi 9 hoones käis elu 2016. aasta kevadeni, mil seal lõpetas Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja. Hoone seisab endiselt tühjana.  Foto: Kristjan Teedema

Tartu linnavalitsus otsustas loobuda ERMi endise näitusemaja Kuperjanovi 9 ostmisest muutunud olude tõttu, ütles linnapea Urmas Klaas. Tema sõnul on vahepealsetel aastatel, mis on kulunud hoone omandamise aruteludeks, oluliselt muutunud majandusolukord ja ehitushinnad on teinud väga suure tõusu.

«Kuperjanovi 9 hoone on Tartu linnast sõltumatutel põhjustel seisnud tühjana alates 2016. aastast ja maja remondivajadus on kasvanud. Sellest tulenevalt on ka Kuperjanovi 9 hoone renoveerimise eeldatav maksumus väga palju tõusnud,» tõdes Klaas. «Seni räägitud kuni kolme miljoni asemel hinnatakse remondi maksumuseks 5,1 miljonit eurot. Näiteks on hoones elektriküte, mis tähendaks väga suurt investeeringut hoone küttesüsteemi.  Kahel viimasel talvel pole maja köetud.»

Tartu linnal on eelkokkulepe müüa Riigi Kinnisvara ASile ligi kümne hektari suurune krunt Annelinnas Kalda teel, kuhu on kavas ehitada uus politseimaja. Varasem plaan nägi ette, et linn saab selle maa vastu Kuperjanovi 9 kinnistu ja et tulevase politseikrundi väärtus on suurem, siis ka hinnavahe rahas. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles