L, 1.04.2023

Tartu alustab Sõpruse silla remonditöödeks projekti koostamist

Egeli Raudmäe
, ajakirjanik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tööprojekti koostamise kogumaksumus on 233 640 eurot.
Tööprojekti koostamise kogumaksumus on 233 640 eurot. Foto: Kristjan Teedema

Teisipäevasel istungil tunnistas Tartu linnavalitsus Sõpruse silla rekonstrueerimise tööprojekti koostamise hankel edukaks Selektor Projekt OÜ.

«Sõpruse silla kui Eesti kõige pikema ning Tartu jaoks äärmiselt olulise silla seisundit on regulaarselt hinnatud ning sellele on kümmekond aastat tagasi tehtud säilitusremonti, kuid vajalik on ette võtta silla põhjalik rekonstrueerimine,» ütles Tartu abilinnapea Raimond Tamm. «Lisaks silla tehnilise olukorra parandamisele on plaanis tekitada mõlemale sillapoolele laiemad kõnniteed jalakäijatele ning samuti autoliiklusest ja jalakäijatest eraldatud rattateed.»

Töövõtja peab koostama tööprojekti koos ristmike lahendustega ning andma sillale juurdepääsutänavate ja ümbritseva ruumiga võimalikult hästi seostatud terviklik lahenduse. Projekteerida tuleb tehniliselt optimaalsed ja finantsiliselt ratsionaalsed lahendused. Projekteerimisel tuleb analüüsida kahte liikluslahenduse varianti: 1+1 ja 2+2 sõidurajaga sild. Projekteerijal on 100 päeva aega eskiiside koostamiseks koos variantide võrdlusega, mille alusel valitakse põhjendatud ja sobiv variant põhiprojekti koostamiseks.

Kogu silla projekteerimistöö peab olema tehtud aasta jooksul, mis tähendab, et tuleva aasta jaanuaris valmib projekt, mille alusel on võimalik alustada ehitust. Ehitustöödeks on planeeritud 2024. ja 2025. aasta ning tööd on kavas teha vaheldumisi mõlemal silla poolel nii, et silda ei tuleks täielikult sulgeda.

Projekti koostamise kogumaksumus on 233 640 eurot. Esialgselt silla rekonstrueerimise projektiks ettenähtud summad on suurenenud seoses projekteeritava ala suurendamisega.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles