E, 27.03.2023

Ülenurme uuenenud spordihoone avab uksed järgmisel nädalal

Tartu Postimees
Ülenurme uuenenud spordihoone avab uksed järgmisel nädalal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Uuenduskuuri läbinud Ülenurme spordihoone.
Uuenduskuuri läbinud Ülenurme spordihoone. Foto: Marko Ojakivi

Järgmise nädala laupäeval, 14. jaanuaril avatakse ümberehitatud Ülenurme spordihoone. Kell 10–17 toimub spordihoones Ülenurme gümnaasiumi vilistlasturniir korvpallis ja kell 18 algab hoone pidulik avamine.

Laiendatud spordihoones on mitmes suuruses spordisaalid ning õppe- ja trenniruumid erinevate väljakutega. Spordihoones on 5557 ruutmeetrit põrandapinda. Selle keldrikorrusel on staadionit teenindavad ruumid ning 50-meetrise laskealaga tiir. Seni oli spordihoones 25-meetrine lasketiir. Samuti on jõu- ja spinningusaal.

Spordihoones on võimalik tegeleda maadluse, judo, akrobaatika, kergejõustiku, võimlemise, laskmise, korvpalli, võrkpalli ja sulgpalliga ning spordihoone staadionil jalgpalliga.

Ülenurme spordihoone rekonstrueerimise ja juurdeehitise projekti koostas OÜ Corson, ehitas OÜ Embach Ehitus, omanikujärelevalvet teostas AS Infragate Eesti. Hoone ehitamisele kulus 6,7 miljonit eurot, millest riigi toetus oli 405 000 eurot. Riikliku meetme «Energiatõhususe ja taastuvenergia edendamine avaliku sektori hoonetes» toel sai hoone energiatõhusamaks.

Spordihoone avamispeol kell 18 astuvad üles Kambja valla noored iluvõimlejad ja tantsijad. Etteaste järel esinevad sõnavõtuga Kambja volikogu esimees Aivar Aleksejev ja vallavanem Illari Lään. Sõna saavad samuti hoone rajajad ning peale lindi lõikamist külalised. Õhtu lõpetab ansambli Terminaator kontsert. Tasuta peole on oodatud kõik vallaelanikud.

Märksõnad
Tagasi üles