:format(webp)/nginx/o/2022/12/30/15053550t1h02bc.jpg)
Iga aasta eelviimasel õhtul peetav aastalõpuball Vanemuise teatris sai kahe koroona-aasta järel jälle toimuda. Pidu toimus traditsiooniliselt nii teatri- kui ka kontserdimajas korraga.
Kontserdimajas algas pidu Vanemuise juhi Kristiina Alliksaare ja Tartu linnapea Urmas Klaasi tervitussõnadega. «Teid vaadates leiab kinnitust kirjandusklassikast meelde jäänud tõsiasi, et igaüks teist on vähemalt kaks tundi enne balli viibinud peegli ees ja küllap koju lähete alles siis, kui Tartu kojamehed on tööd alustanud,» viitas Urmas Klaas pidulikule publikule.
«Ma väga-väga loodan ja soovin, et järgmises aastas oleks kõigil rohkelt õnnehetki ning tarkust ja aega, et neid hetki ära tunda ja meeles hoida,» soovis rahvale Kristiina Alliksaar.
Sussi aitasid sahisema saada Vanemuise sümfooniaorkester, ansambel Funkifize ning solistid Lauri Pihlap ja Norman Salumäe, Estraadiraadio ja Kaire Vilgats. Juba pärast kolmandat sümfooniaorkesti esitatud pala võis rõdult kuulda naisterahvaste rõõmsaid huilgeid ning orkestrandidki olid heatujulised, lehvitades neile vastu ja tehes laval tantsuliigutusi.
Teatrimajas toodi rahva ette balli puhuks lavastatud tükke, aasta eelviimane õhtu sai läbi öökontserdiga. Õhtut juhtisid näitlejad Lena Barbara Luhse ja Ken Rüütel.
Aastalõpuballile olid kohale tulnud rohkem ja vähem tuntud tegelased, teiste seas keerutas orkestri saatel jalga ka Tartu endine linnapea, praegune haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas.
Loomulikult saatsid Vanemuises aastat minema ka näitlejad, nii vallutas ühena esimestest tantsuplatsi draamanäitleja ja tänavuse Ants Lauteri nimelise auhinna laureaat Priit Strandberg. Peokingad oli jalga tõmmanud ka 2001. aastal Vanemuise teatri parima meesnäitleja kolleegipreemiaga tunnustatud Andres Mähar, kes liitus Vanemuise trupiga juba 22 aastat tagasi.