Roostetama jäetud autoga pole linnavalitsusel midagi teha (1)

Jens Raavik
, ajakirjanik
Copy
Narva maantee Maxima naabruses, Raadi surnuaia sissepääsu juures kogub juba tükk aega lume all roostet Subaru, mille ülevaatus sai läbi eelmise aasta novembris.
Narva maantee Maxima naabruses, Raadi surnuaia sissepääsu juures kogub juba tükk aega lume all roostet Subaru, mille ülevaatus sai läbi eelmise aasta novembris. Foto: Kristjan Teedema

Raadi kalmistu Narva maantee poolse sissepääsu ees seisab juba vähemalt pea pool aastat Subaru sõiduauto, mille teisaldamist on linn palunud juba suvel.

Kalmistu kõrvale surema toodud 2007. aastast pärit Subaru Legacy viimase tehnoülevaatuse kehtivus sai läbi mullu novembris. Subarul on põnev ajalugu, näiteks on see ikka ja jälle registrist ajutiselt kustutatud. Tänavu jaanuarist on sõidukile käsutamiskeelu peale pannud kohtutäitur Tallinnast, juulis on sama keelu lisanud ka Tartus tegutsev kohtutäitur.

Tartu linnavalitsuse järelevalveosakond on sõidukist teadlik ja kontrollinud, et see on pargitud kohas, kus parkimine keelatud ei ole, ka pole seal ajapiirangut. «Seega liiklusseaduse kohaselt tohib sõiduk seal parkida ja parkimistrahve määratud ei ole,» märkis linna järelevalveosakonna juhtivmenetleja Ülle Neeme.

Tagasi üles