L, 10.06.2023

Tartu võtab koduväljakul vastu liiga lähirivaali

Kristofer Seema
, Tartu Postimehe spordireporter
Facebook Twitter
Comments
Tartu Ülikool Maks & Mooritsa tagamängijad Jalan McCloud ja Märt Rosenthal.
Tartu Ülikool Maks & Mooritsa tagamängijad Jalan McCloud ja Märt Rosenthal. Foto: Diana Jesin

Tartu ülikooli Maks & Moorits mängib 23. detsembril Eesti-Läti liiga kodukohtumises Riia VEFiga.

VEF hoiab enne kohtumist liigatabelis teist kohta, Tartu on kolmas. Mõlemal tiimil on käsil pikk võiduseeria. Külalised on alistamatud olnud üheksas järjestikuses Eesti-Läti liigakohtumises, mille sisse mahtus ka võit värske Kaamos karikavõitja BC Kalev/Cramo üle. Tartlaste võiduseeria on seitsmemänguline.

Viimane omavaheline kohtumine Riias lõppes lätlaste 89 : 77 võiduga. Suurte tõusude ja mõõnadega mängus jäid tartlased poolajaks 15-punktilisse kaotusseisu. Kuigi kolmandal veerandajal suudeti kohtumisse pööre tuua, olid mängu otsustavaks faasiks jõuvarud otsas ja vastu võeti seisu poolest üpris kindel kaotus.

Pärast seda kohtumist oktoobrikuus on Tartu meeste mäng tundmatuseni muutunud. Suuresti uutest meestest koosnev põhituumik on peatreener Nikolajs Mazursi käe all suutnud hakata stabiilselt mänge võitma. Koosseisuga on lisandunud ka Leemet Böckler ning Brandon Johnson, kes annavad meeskonnale nii relvasid kui ka olulist sügavust juurde.

Kui rääkida veel relvadest, siis oktoobrikuises VEFi mängus oli Läti meeskond püstihädas Tartu ääremängija Andrii Voinalovychiga, kes kogus Tartu parimana 29 punkti.

Pall pannakse Tartu ülikooli spordihoones mängu reedel, 23. detsembril kell 17.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles