N, 30.03.2023

Tartu Postimehe paberleht ilmub uuel aastal neli korda nädalas

Tartu Postimees
Tartu Postimehe paberleht ilmub uuel aastal neli korda nädalas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: TPM

Omniva hinnatõus sundis Postimeest ja Tartu Postimeest piirama paberlehe ilmumispäevade arvu. Järgmisel aastal saabub Postimehe paberleht lugejate postkasti viiel ja Tartu Postimees neljal päeval nädalas. Eraisikust paberlehe tellijad saavad neljaks kuuks Postimehe digipaketi tasuta, seda 16. detsembrist kuni 30. aprillini.

Postimees Grupi tegevjuhi Toomas Tiiveli sõnul järgmisest aastast Postimehe ja Tartu Postimehe paberleht enam esmaspäeviti ei ilmu. See on ajendatud nii kande- ja paberihinna pidevast tõusust kui ka üleüldisest hinnatõusust. Viimase tõuke selleks andis riigile kuuluva postiettevõtte otsus tõsta uuest aastast paberlehtede kojukande hinda üle 20 protsendi.

«Kaalusime mitut varianti, kuid lugejate tagasiside põhjal toote hinda nii palju tõsta poleks olnud võimalik, mistõttu valisime kõiki asjaosalisi vähem mõjutava ühe ilmumispäeva võrra vähendamise variandi,» selgitas Tiivel. «Loodame, et viiepäevane kandenädal võimaldab ka postifirmal oma tegevust efektiivsemalt organiseerida.»

Esmaspäevase paberlehe ilmumata jäämine on tingitud üldisest majanduskeskkonnast ja inflatsioonist ning samasuguse väljakutsega seisavad silmitsi kõik meediamajad Eestis, mille nime alt paberleht ilmub.

Tartu Postimehe paberleht on edaspidi harjumuspärasel moel koos Postimehega lugeja postkastis teisipäeviti, kolmapäeviti, neljapäeviti ja reedeti. Samas rõhutas Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba, et veebis ja nutirakenduses ilmuvad värsked uudised endistviisi sõltumata nädalapäevast ja kellaajast. «Meie toimetus on ammu mõttelise digipöörde teinud, mistõttu pole me paberlehe ilmumisgraafiku tõttu ühtegi olulist sõnumit lugejate eest varjul hoidnud. Tartu ja Tartumaa ainsa kohaliku väljaandena saame hästi aru oma vastutusrikkast rollist inimeste informeerimisel ning töötame endiselt selle nimel, et olla ühtaegu nii kiired kui sisukad,» selgitas Raba.

Alates selle aasta novembrist on võimalik vormistada Tartu Postimehe lugemiseks ka eraldi digitellimus.

Märksõnad
Tagasi üles