Tartu Postimees
Tauri Kilk.
Tauri Kilk. Foto: Tartu PM/Scanpix Baltics

Tartus A. Le Coqi spordihoones toimus nädalavahetusel rahvusvaheline sulgpalliturniir Yonex Estonian Junior.

Juunioride vanuseklassis loovutati küll vaid viiest esikohast üks, kuid nooremate seas nautisid rohkesti võidurõõmu ka külalised. U17 vanuseklassist kujunes ukrainlaste pidu, mille täiuslikkust suutsid alles viimases finaalis väärata kaks tartlast.

Tartu turniiri täht oli Tauri Kilk. Mõned nädalad maailma juunioride edetabelis kolmandal kohal asunud ja lõppeval nädalal viiendal kohal paiknenud tartlane näitas oma juunioriaegade viimasel aastal suurepärast mängu. Kui Leedus ja Lätis peetud samalaadsetel turniiridel võidutses ta lisaks üksikmängule veel ühes paarismängus (Leedus mees- ja Lätis segapaarismängus), siis kodus võttis Tauri ette täisprogrammi ning vedas ka selle välja – kolm finaali, kolm võitu. Päris jalutuskäiguks rohelisel mänguplatsil need finaalid siiski ei kujunenud, sest kahes finaalis said ühe geimi kätte ka tema vastased.

Kolm finaali, kolm võitu

Finaalide hommiku avanud noormeeste üksikmängu finaalis astus Kilgi vastu 17-aastane belglane Baptiste Rolin, kes on juunioride maailma edetabelis 30. kohal. Kiiret ja vahelduvat mängutaktikat harrastav Rolin juhtis avageimis viimast korda 5:4, siis teenis Kilk seitse punkti järjest ja oli joogipausiks ees 11:5. Vaid üksteist minutit kestnud geimi lõpetas tartlase ründelöögist piirile maandunud pall. Esimene geimivõit tuli kätte seisuga 21:10.

Ka teises geimis sai algedu belglane (isegi 6:1), kuid nüüd ei suutnud meie mees enam viigini jõuda, ette minekust rääkimata. Intervalliks juhtis Rolin 11:7. Kilk jõudis korraks veel ühe punkti kaugusele (15:16), kuid seejärel eksis liialt palju võrgumängus ning kaotas geimi 17:21. Otsustav geim algas Kilgi eduga (3:0), kuid Rolin kogus end, võrdsustas mängu ning pääses korraks vägeva rabaku abil isegi 8:7 juhtima. Kilk taastas eduseisu (joogipausiks 11:10) ning sundis mängu jätkudes vastase üha rohkem eksima. Kolm belglase reketilt auti lennanud palli aitasid Kilgi ette 18:11 ning kolmandalt matšpallilt sai selgus majja – 21:15.

Uuesti oli Kilk platsil tagasi vähem kui tund aega hiljem koos Hugo Themasega. Teisel pool võrku ähvardasid suurimad kodused konkurendid Mario Kirisma ja Robin Schmalz. Tallinlased olidki avageimi juhtivam pool ning 8:7 oli viimane kord, mil tartlased juhtisid. Kirisma ja Schmalz said ette 15:12 ja 18:15 ning kui Kilk 37. punkti mängimisel palli võrku lõi, oligi avageim kaotatud 16:21.

Teise geimi algusest said paremini minema tartlased, juhtisid pausiks 11:8, edasi juba 17:12 ja 20:14 ning võitsid kolmandalt geimpallilt 21:16. Kolmandas geimis sai söakamalt minema Tallinna sulgpallikeskuse paar, kuid tuuled pöördusid seisul 8:8. Kilk ja Themas spurtisid ette 11:8 ja 16:10, palju punkte saadi vastaste vigadest. Eduseisus 20:11 tõi tartlastele turniirivõidu kolmandal rünnakul järjest vastaste poolt auti lennutatud pall.

Kolmas turniirivõit tuli Kilgile numbrite poolest kõige vähema vaevaga. Elisaveta Berikuga on koostöö hästi klappinud juba tänavustel juunioride tiitlivõistlustel ja nüüd kestis finaal klubikaaslaste Hugo Themase ja Marelle Salu vastu vaid 18 minutit. Esimeses geimis mindi nelja minutiga ette 11:5 ja võideti kaheksa minutiga 21:8. Teises geimis said Themas ja Salu alguses juhtidagi (viimast korda 5:4), kuid intervalliks olid ees favoriidid 11:7 ning lõpuks 21:12.