E, 30.01.2023

Kaugel kodus ⟩ Kas väikesel sõjapõgenikul on Eesti koolis raske? Tšut-tšut

Liina Ludvig
, ajakirjanik
Kas väikesel sõjapõgenikul on Eesti koolis raske? Tšut-tšut
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
«Henril on kaks õde ja üks vend ning ema ja isa. Mitu inimest on Henri peres?» küsib õpetaja Tatjana mudilastelt. «Kuus!» mõtlevad lapsed mitme peale välja.
«Henril on kaks õde ja üks vend ning ema ja isa. Mitu inimest on Henri peres?» küsib õpetaja Tatjana mudilastelt. «Kuus!» mõtlevad lapsed mitme peale välja. Foto: Margus Ansu

Ennelõuna Forseliuse koolis. Õpilasi on liikvel vähe, gripp olla paljud jalust maha niitnud, põhjendas koolipea Jüri Sasi. Iseäranis hõredad olid read Ukraina laste eesti keele tunnis. Koosseis oli kolmepealine – väike, aga tubli.

Ennelõuna Forseliuse koolis, õpilasi liikvel vähe, gripp olla paljud jalust maha niitnud, põhjendas koolipea Jüri Sasi. Iseäranis hõredad olid read ukraina laste eesti keele tunnis. Koosseis oli kolmepealine – väike, aga tubli.

«Ma saan inglise keelest aru,» loeb õpetaja Tatjana ette ja osutab vihjeks nimetissõrmega meelekohale. «Kuid kirjutan halvasti,» žestikuleerib ta edasi. Tüdrukud ei pelga ligilähedasigi tõlkeid välja hõigata, sest koos jõuab tegelikult õige vastuseni küll. Kolm pead on ikka kolm pead.

Märksõnad
Tagasi üles