R, 3.02.2023

Eesti kalleima filmi esitlustuur lõpeb reedel Tartus eriseansiga

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Eesti kalleima filmi esitlustuur lõpeb reedel Tartus eriseansiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Filmi peategelased on Maria (Florin Gussak) ja Erik (Herman Avandi).
Filmi peategelased on Maria (Florin Gussak) ja Erik (Herman Avandi). Foto: Veronique Kolber

Reede õhtul lõpeb Lõunakeskuse Apollos fantaasiafilmi «Erik Kivisüda» esitlustuur. Eriseansil astuvad kinoliste ette režissöör Ilmar Raag, produtsent Riina Sildos ning peategelaste kehastajad Florin Gussak ja Herman Avandi.

Fantaasiafilmis «Erik Kivisüda» on kasutatud rohkesti eriefekte.
Fantaasiafilmis «Erik Kivisüda» on kasutatud rohkesti eriefekte. Foto: Kaader filmist

Filmi sisukokkuvõtteks on kirjutatud, et 11-aastasel Erikul (Herman Avandi) on kivist süda. Teda ei häiri, et ta vanematel pole tema jaoks aega, et tal pole ühtegi sõpra või et ta peab kolima vanatädi Brunhilda pärandatud majja, mis näeb välja nagu tondiloss. Uues majas avastab poiss, et seal elab veel üks perekond, temavanune Maria (Florin Gussak) oma isaga, kelle Eriku vanemad kavatsevad välja visata.

Maria teatab Erikule, et tal on salaplaan, kuidas poisi perekonda majast minema ajada. Tegelikult soovib ta üles leida oma kadunud ema, kes neid väljatõstmise eest kaitseks. Kahekesi satuvad poiss ja tüdruk muinasjutulisele teekonnale Kahevahelmaailma. Erik avastab, et kivist südamega on raske elada.

Esilinastus oli 4. detsembril Tallinnas. Esmaspäeval oli kohtumine vaatajatega Kuressaares, teisipäeval Pärnus ja kolmapäeval Jõhvis. Täna avatakse Tallinnas filmimuuseumis «Erik Kivisüdame» teemaline näitus, kus on välja pandud rekvisiite, kostüüme, fotosid ja visuaalefektide meeskonna töö tulemusi. Tarus on eriseanss 9. detsembril kell 18 Lõunakeskuse Apollo kinosaalis nr 1.

«Erik Kivisüda» on valminud Eesti, Luksemburgi, Ukraina, Leedu, Läti ja Soome koostöös. Postimehe kultuuritoimetus on 4. detsembril kirjutanud, et filmi eelarve on neli miljonit eurot, mis teeb sellest Eesti läbi aegade kõige kallima mängufilmi. Kinolevisse jõuab see 9. detsembril.

Filmi lõpulugu saab vaadata-kuulata siin märgitud kohas.

Märksõnad
Tagasi üles