T, 7.02.2023

Eesti Pank pühendab hansalinn Tartule kullast ja hõbedast mündid

Jens Raavik
, ajakirjanik
Eesti Pank pühendab hansalinn Tartule kullast ja hõbedast mündid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kirjameeste seltsile pühendatud münt
Kirjameeste seltsile pühendatud münt Foto: Eesti Pank

Eesti Pank kuulutab välja hansalinn Tartule pühendatud kullast ja hõbedast meenemündi kujunduskonkursi. Kavandeid oodatakse hiljemalt 3. veebruaril kell 12. Mündid emiteeritakse 2024. aastal.

Eesti Pank emiteerib 2024. aastal hansalinn Tartule pühendatud kullast ja hõbedast meenemündi. Tegemist on Eesti hansalinnade sarja viimaste müntidega. Varem on välja antud Tallinnale pühendatud kuld- ja hõbemünt ning eraldi Viljandile ja Pärnule pühendatud hõbemünt.

Kujunduskonkursi võitja autoritasu on 1500 eurot. Teise koha saanud kavandi autorile makstakse 1000 eurot ja kolmanda koha töö autorile 700 eurot. Autoritasu makstakse vastavalt nii hõbe- kui ka kuldmeenemündi kavandi eest.

Eesti Pank ootab kujunduskonkursist osa võtma nii üksikisikuid kui ka autorite kollektiive. Üks autor võib konkursile esitada mitu kavandit. Soovituslik on esitada kavand nii hõbedast kui ka kullast meenemündile koos, aga võib esitada ka eraldi kas ainult hõbedast või ainult kullast mündile. Kavandid tuleb saata Eesti Panka hiljemalt 3. veebruaril 2023 kell 12. Konkursi tulemused avalikustab keskpank hiljemalt 2023. aasta juunis.

Vaata hansalinn Tartu kullast ja hõbedast meenemündi kujunduskonkursi täpseid tingimusi.

Ettepanekuid meene- ja pühendusmüntide* vermimiseks saab Eesti Pangale teha igaüks, saates need keskpanga veebilehe kaudu, e-posti või kirja teel. Kõik saabunud ettepanekud vaatab läbi Eesti Panga kokku kutsutud nõuandev kogu, kelle eksperdihinnangu ja ettepanekute alusel teeb Eesti Panga juhatus otsuse, millised mündid vermitakse.

* Eesti Pank jäädvustab müntidel ajalooliste sündmuste kõrval ka teemasid, mis kestavad ja elavad meiega koos. Näiteks jõudsid tänavu ringlusse erikujundusega 2-eurosed, mis on pühendatud Ukrainale ja vabadusele. Selliseid erikujundusega münte nimetatakse pühendusmüntideks. Pühendusmüntidega austame ja peame meeles eelkõige Eesti või kogu Euroopa jaoks olulisi sündmusi, inimesi või teemasid.

Märksõnad
Tagasi üles