L, 28.01.2023

Homsest muutub kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna sissepääs

Jens Raavik
, ajakirjanik
Homsest muutub kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna sissepääs
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna uus sissepääs.
Tartu ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna uus sissepääs. Foto: Sille Annuk

Neljapäevast, 8. detsembrist muutub Tartu ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna (EMO) sissepääs neile patsientidele, kes pöörduvad ise EMOsse.

Patsientide tarvis võetakse kasutusele EMO uus sissepääs M-korpuses, mis jääb alaliselt kasutusele ka siis, kui ravikorpus lõplikult valmib. «Ümberkorralduse tulemusel palume patsientidel tulla uuest EMO uksest, kiirabiga saabuvate patsientide liikumisloogika püsib senise korralduse alusel ehk läbi kiirabihalli,» selgitas Tartu ülikooli kliinikumi taristu suurprojektide osakonna juht Toomas Kivastik.

Ta lisas, et 8. detsembrist kehtiv EMO patsientide liikumisteede muutus on märgistatud vastavate siltidega ning patsientidel palutakse jälgida suunaviitasid. Parkimiskorralduses jääb kehtima senine ajutine lahendus.

Maarjamõisa meditsiinilinnaku III ehitujärgu valmides ja uue, M-korpuse ehk lastehaigla avanedes hakkavad EMO sissepääsust sisenema nii erakorralist abi vajavad täiskasvanud patsiendid kui ka lapsed.

«Tulevikus luuakse lastele ja teistele patsientidele ühine triaažiala. Pärast triaaži jagunevad patsiendid kolmeks. Kõikide täiskasvanud patsientidega tegeldakse olemasolevas EMOs ja sarnaselt praegusega suunatakse sinna ka pisitraumaga lapsed, kelle jaoks rajatakse eraldi ooteala. Teiste lastega tegeldakse aga M-korpuses asuvas n-ö laste-EMOs,» tutvustas Kivastik eesootavaid muudatusi. Ehituse valmides on EMO patsientide päralt kahekorruseline maa-alune parkla.

Kliinikum vabandab ehitustöödest tulenevate võimalike ebamugavuste pärast.

Märksõnad
Tagasi üles