Emajõelinnas toimub nädalavahetusel mitu jõululaata

Jens Raavik
, ajakirjanik
Copy
Jõululaat Tartu kesklinnas
Jõululaat Tartu kesklinnas Foto: Kristjan Teedema/Tartu Postmees

Laupäeval, 10. detsembril kell 10–16 peetakse Küüni tänaval ja turuhoone ümbruses jõululaata, avaturul on kell 10–14 avatud jõulutäika. Jõululaadad on sel laupäeval veel ERMis, Loomemajanduskeskuses ja Aparaaditehases.

Toiduainetega kauplejad paigutatakse enamasti turuhoonesse ja selle ümbrusse ning Küüni tänava otsa, kus on ka Uma Meki müüjad ning Läti maitsete ala. Juur- ja puuvilju, kala ja liha ning muud toidukraami leidub rikkalikus sortimendis ka avaturu hallis.

Emajõe ääres müüakse tööstus- ja riidekaupa ning seal on avatud käsitööala. Küüni tänaval ja Kaubahoovi alleel pakutakse traditsiooniliselt segakaupa nii Eestist kui mujalt.

Laadal on kohal üle 200 käsitöökaupleja, väiketootja ja toiduvalmistaja.

Jõululaat pole mõeldud ainult ostmiseks ja müümiseks, sest laadamelus pakutakse ka mõnusat meelelahutust ja elamusi igale maitsele. Traditsiooniliselt on Tartu laatade üks osa ka heategevus: kohal on Tartu laste turvakodu, MTÜ Cats Help, OÜ Koduhooldus ja MTÜ Lions.

Laada korraldajad soovitavad huvilistel kohale tulla jalgsi või bussiga, et vältida parkimisega tekkida võivaid probleeme. Kauplejatel soovitatakse müüa võimalikult pakendi- ja kilekotivaba kaupa.

Jõulutrall Tartu turuhoones sees ja väljas toimub detsembri neljal nädalal neljapäevast laupäevani. Kohal on erilised külaliskauplejad ning püsikauplejad teevad palju põnevaid pakkumisi. Külastajatele korraldatakse mäng «Suurim ost viib suurele õhtusöögile». Vahvaid sündmusi jagub kogu perele, laupäeviti teeb üllatusvisiite jõuluvana, turuhoone ümbruses sõidutavad lapsi ponid. Turuhoones müüakse jõulukuuski ja omavalmistatud kraamiga kauplevad elupõlised käsitöömemmed.

10. ja 11. detsembril toimub ERMi jõululaat. Laupäeval on laat avatud kell 10–18 ja pühapäeval kell 10–16. ERMi sise- ja välialal pakuvad 180 kauplejat  kvaliteetset Eesti käsitööd ja ehedat kodumaist toitu. Laadale tullakse kauplema kõikjalt Eestist, sh Setomaalt, Narvast, Pärnust ja saartelt. Mõlemad laadapäevad on sisustatud põnevate esinejatega. Laupäeval saab tantsu lüüa Anu, Triinu ja Tõnis Tauli torupillimuusika saatel ning pühapäeval rõõmustab laadalisi Nedsaja Küla Bänd. Mõlemal päeval teeb tuju heaks Julius Koppel akordionil.

10. detsembril kl 11–17 toimub Loomemajanduskeskuses (Kalevi 17) jõulueelne disainiturg KELLAWÄRK, kus lisaks ostlemisele saavad nii lapsed kui ka täiskasvanud mõnusasti aega veeta huvitavates töötubades.

Laupäeval kell 12 Aparaaditehase jõulu(ne) laupäev ehk talvine minifestival koondab kõige omanäolisemaid kinke ja kõige huvitavamaid töötubasid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles