Eesti kirjandusmuuseumi direktoriks valiti Piret Voolaid

Egeli Raudmäe
, ajakirjanik
Copy
Eesti kirjandusmuuseumi uus juht Piret Voolaid.
Eesti kirjandusmuuseumi uus juht Piret Voolaid. Foto: Erakogu

Teaduspoliitika komisjon valis täna uut juhti Eesti kirjandusmuuseumile ning tegi haridus- ja teadusminister Tõnis Lukasele ettepaneku sõlmida tööleping Piret Voolaiuga. Direktori ametiaeg algab 1. jaanuaril ja kestab viis aastat.

Teaduspoliitika komisjoni arutelus tõdeti, et kõik kandidaadid olid võrdselt tugevad. «Piret Voolaiu puhul tõsteti esile tema tegevuskava põhjalikkust ja terviklikkust, samuti tema tugevat teaduslikku tausta ja kogemust Eesti-uuringute tippkeskuse juhina,» märkis teaduspoliitika komisjoni aseesimees, haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Renno Veinthal.

Piret Voolaid on töötanud Eesti kirjandusmuuseumis alates 2000. aastast assistendi, teaduri ja vanemteadurina. 2016. aastast on ta olnud ka Eesti-uuringute tippkeskuse tegevjuht. Varasemasse aega jääb töö Eesti keele instituudis. Ta on kaitsnud doktorikraadi Tartu ülikoolis eesti ja võrdleva rahvaluule erialal.

Viimati valiti Eesti kirjandusmuuseumi direktoriks Tõnis Lukas, kes töötas selles ametis 2021. aasta kevadest 2022. aasta suveni. 

Eesti kirjandusmuuseum on teadus- ja arendusasutus, mis täidab ka riigi keskse teadusliku mäluasutuse ülesandeid, hallates olulisi kultuuriloo ja rahvaluule arhiive ning Eesti rahvusteaviku ja vanaraamatu kogusid.

Tagasi üles