Erakonnakaaslastega tülli läinud sotsist Tartu abilinnapea valimisnimekirja ei mahtunud (1)

Jüri Saar
, arvamustoimetaja
Copy
Gea Kangilaski
Gea Kangilaski Foto: Margus Ansu

SDE Tartu piirkonna juhatuse eilse otsuse järgi on riigikogu valimistel Tartu esinumber Krista Aru, teisel kohal Heljo Pikhof ja kolmas Toomas Jürgenstein. Tartu kümne kandidaadi hulka pole aga mahtunud abilinnapea Gea Kangilaski.

Ajakirjanduses on ilmunud lugusid sellest, kuidas valimisteks valmistuvad Tartu sotsid tülli pöörasid, misjärel mitu neist erakonnast lahkusid, teiste hulgas näiteks Karl Aaron Adson, kes sel nädalal teatas koostöö alustamisest erakonnaga Eesti 200. On ilmunud ka spekulatsioone sellest, et Gea Kangilaski võiks alustada koostööd roheliste erakonnaga.

Gea Kangilaski loobus varem kolmapäevaks kokkulepitud intervjuust poliitika teemal mõni tund enne, põhjendades seda muu hulgas ajastusega.

Kodulehel tutvustavad sotsid nimekirja järgmise lausega «Meil on hea meel teada anda, et Tartu sotsiaaldemokraatide riigikogu valimiste nimekirjas kandideerimiseks on andnud nõusoleku need suurepärased kandidaadid».

«Gealt ei ole meie nõusolekut saanud,» ütles sotsiaaldemokraatide Tartu piirkonna esimees Kadri Leetmaa laupäeva hommikul. «Kui see peaks tulema, saame muidugi kaaluda tema nimekirja tulemist. Meil on praegu tugev nimekiri koos.»

Kujunenud olukord tekitab vältimatult küsimuse, kas ja millal sotsid abilinnapea välja vahetavad. 

«Me ei ole veel jõudnud seda arutada,» ütles Leetmaa. «Abilinnapea Kangilaskiga on praegu koostöö olemas, Gea on erakonna liige. Kui muutub see, mis erakonda ta esindab, on uus olukord. Praegu ei ole Tartu piirkonna juhatus arutanud tagasikutsumist abilinnapea kohalt.»

Sotsiaaldemokraatide Tartu kandidaadid

Krista Aru

Heljo Pikhof

Toomas Jürgenstein

Kadri Leetmaa

Lemmit Kaplinski

Joanna Hoffmann

Karl Pütsepp

Ants Johanson

Mart Hiob

Eveliis Padar

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles