T, 31.01.2023

Raadi kooli nägu ja tegu varjab veel saladuseloor

Egeli Raudmäe
, ajakirjanik
Raadi kooli nägu ja tegu varjab veel saladuseloor
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Võistlustöö «Kaseke» paigutab hargnevate tiibadega hariduskeskuse krundi põhjapoolsesse serva, jaotades kinnistu kaheks. Põhjaküljele jääb esinduslikum ruum, kuhu avanevad peamised sissepääsud. Lõuna poole tekib intiimsem metsapargi ala, mis sisaldab mängu-, puhke- ja tegevusväljakuid.
Võistlustöö «Kaseke» paigutab hargnevate tiibadega hariduskeskuse krundi põhjapoolsesse serva, jaotades kinnistu kaheks. Põhjaküljele jääb esinduslikum ruum, kuhu avanevad peamised sissepääsud. Lõuna poole tekib intiimsem metsapargi ala, mis sisaldab mängu-, puhke- ja tegevusväljakuid. Foto: Tartu vallavalitsus/Eskiis

Tartu vald kavandab Raadile haridus- ja kogukonnakeskust ning nüüd on selgunud selle kompleksi arhitektuurivõistluse parimad tööd. Tosinast laekunud tööst valis žürii välja viis parimat. Kõige säravamate tööde seast on välja sõelutud ka võiduidee, kuid see jääb mõneks ajaks veel saladuseks.

Praegu elab Tartu vallas pea 12 700 inimest ning elanike hulk kasvab pidevalt. Nii on tarvis luua juurde koolikohti, et valla lapsed saaksid koolis käia oma kodukohas. «Praegu käivad Raadi kandi lapsed Kõrveküla koolis, mis on sisuliselt saavutanud täisvõimsuse,» nentis Tartu vallavanem Jarno Laur.

Märksõnad
Tagasi üles