E, 30.01.2023

Korvpalli esindusmeeskond püsib novembris kaotusteta

Kristofer Seema
, Tartu Postimehe spordireporter
Korvpalli esindusmeeskond püsib novembris kaotusteta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jalan McCloud (valges) kerkis mängus Pärnu vastu 13 punktiga Tartu resultatiivseimaks. 
Jalan McCloud (valges) kerkis mängus Pärnu vastu 13 punktiga Tartu resultatiivseimaks. Foto: Tartu Ülikool Maks & Moorits

Tartu Ülikool Maks & Moorits on novembris tunnistanud vaid võite, millest viimane tuli karikasarjas 28. novembril, kui korduskohtumises alistasid tartlased Pärnu Sadama 70:63 ja kindlustasid pääsu poolfinaali.

Kaamose karikavõistluste veerandfinaalseeria avamängus kontrollis Tartu Pärnu vastu tervet kohtumist, tasuks 91:84 võit. Seega mindi korduskohtumisele vastu seitsmepunktises eduseisus. Pärnus mõnesajapealise publiku ees peetud kohtumise avapoolaeg kuulus täielikult tartlastele: esimene veerandaeg võideti 28:14 ja poolajapausiks juhtis Tartu 43:25.

Kodumeeskond suutis aga teisel poolajal korvi märksa paremini tabada ning tartlased kaotasid oma keskendumise ja lasid pärnakad lähemale. Enne viimast neljandikku oli tartlaste eduseis 52:39. Neljandal veerandajal näitasid pärnakad kõige rohkem hambaid ja jõudsid mõni minut enne mängu lõppu Robert Valge kaugviske järel tartlastest kolme punkti kaugusele – 64:61. Andrii Voinalovychi korv, kaks vabaviset Jalan McCloudilt (pildil) ja kauge kahene Leemet Böcklerilt kallutasid aga mängu ja seega kogu seeria kindlalt Tartu kasuks.

Märksõnad
Tagasi üles