T, 31.01.2023

Mariliis Olenko: kuidas jõuda ortodondi juurde?

Mariliis Olenko
, MarDent Kesklinna Hambakliiniku juhatuse liige
Mariliis Olenko: kuidas jõuda ortodondi juurde?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mariliis Olenko
Mariliis Olenko Foto: Erakogu

Ei saa mitte vaiki olla, sest leian, et igale Eestimaa lapsele peab olema tagatud võimalus omada normipäraselt toimivat hammaskonda. See ei tohiks olla mitte kuidagi sõltuvuses lapse elukohast.

Väidan, et elu väljaspool pealinna ja suuremaid Eesti linnu on võimalik, mistõttu peaks kättesaadav olema ka eluliselt oluline ortodontiateenus. Siinkohal ei mõtle ma pisikesi esteetilisi kõrvalekaldeid, mis teinekord patsiendile kaunilt isikupäragi lisavad, vaid tõepoolest sellise tähtsusega hambumusprobleeme, mis lapseeas õigel ajal sekkumata jätmise korral hoopis süvenevad ning ajas keerukamat korrigeerimist või lõpuks lausa kirurgilist sekkumist nõuavad. Kuna lapsel on kasvav organism, on ortodontilise raviga võimalik suunata ka lõualuude kasvu, et normist kõrvalekaldeid ravida.

Miks töötavad ortodondid tihti ühe suure linna mitmes kliinikus osakoormusega, kui tõelise arstina oleks võimalus oma panus anda ka mõnes väiksema linna kliinikus? Kas äkki kahtlevad nad hambakliiniku nüüdisaegsuses ning instrumentide ja muude töövahendite olemasolus? Kinnitan, et pole põhjust, sest tihti on võimalused laialdasemad ja mitmekesisemadki. Selge on see, et ühel eriarstil paljude laste juurde sõita on lihtsam kui paljudel lastel ühe eriarsti juurde.

Märksõnad
Tagasi üles