E, 30.01.2023

Tartu raeplatsi liuvälja avamine lükkub tehnilise rikke tõttu edasi

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Tartu raeplatsi liuvälja avamine lükkub tehnilise rikke tõttu edasi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartu raeplatsi uisuplats ei jäätu nii kiiresti kui tarvis, kuna tehnika vedas alt.
Tartu raeplatsi uisuplats ei jäätu nii kiiresti kui tarvis, kuna tehnika vedas alt. Foto: Kristjan Teedema

Pühapäeval süüdatakse Tartus jõulukuuse all esimene advendiküünal, kuid liuvälja avamine lükkub tehnilise rikke tõttu edasi. Valgusküla ja uisuväljaku projektijuht Ragnar Kekkonen ütles, et üks tehniline vidin läks katki ning seadmed ei külmeta jääd enam korrektselt.

«Aga viga on üles leitud ja uus vidin tellitud ning loodetavasti uue nädala teisel poolel on kõik hästi,» lisas Ragnar Kekkonen. «Ei tasu pead norgu lasta! Pealegi jõululinn saab pühapäeval avatud ja advendiküünal süüdatud nagu kord ja kohus. Linlased on raeplatsile väga teretulnud.»

See, et Tartu raekoja ette liuväljale pühapäeval uisutajaid peale lasta veel ei saa, ei sega advendiaja algust ega Valguskülas esimese küünla süütamist.
See, et Tartu raekoja ette liuväljale pühapäeval uisutajaid peale lasta veel ei saa, ei sega advendiaja algust ega Valguskülas esimese küünla süütamist. Foto: Kristjan Teedema

Esimese advendiküünla süütavad kell 17 Tartu linnapea Urmas Klaas, Tartu praost ja Peetri koguduse õpetaja Ants Tooming ning Setomaa ülemsootska Anzelika Gomozova.

Valguskülas ootavad külastajaid kohvi- ja piparkoogimüüjad, lõkkepajad, karussellid, saanisõidud ja ponid, multifilmipaviljon ning põhumaja. Valguskülla naaseb selgi talvel kanapere, kes kolib taas oma jõululinna kanalasse, mis on nende jaoks ühte paviljoni sisustatud Eesti maaülikooli ja Eesti loomakaitse seltsi esindajate näpunäidete järgi.

Jõululinn Tartu programmist saab täpsemalt lugeda siit.

Märksõnad
Tagasi üles